WordPress’te Son Yazıları Başka Bir Sitede Gösterin

wordpress-walpaper

Bu makalemde sizlere, benimde eskiden baya bir işime yaramış olan bir kodu anlatacağım.Herhangi bir  WordPress tabanlı siteniz var ve içindeki makaleleri RSS şeklinde başka bir sitede yayınlamak istiyorsunuz. Baya uğraştırıcı bir işlem olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, bir php dosyası oluşturmak ve bu dosya ile çekilen son yazılar sayfasını “iframe” yöntemi ile reklam vereceğiniz veya göstereceğiniz siteye yerleştirmek. Hemen bunun nasıl olacağının anlatımına geçelim. Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz bize son yazıları gösterecek dosyayı oluşturalım. Ben bu dosyayı blogumda da kullanacağım için “rss.php” isminde oluşturacağım. Yeni bir metin belgesi açıp içine aşşağıdaki kodları yerleştirelim.Arından farklı kaydet diyip “rss.php” şeklinde kaydedelim.

Kodları Göster

Sizinde yukarıda rahatlıkla görebileceğiniz gibi 3.ve 9. satırlar arasında CSS stil kodları bulunmakta.Bu CSS kodları hakkında dilediğiniz gibi değişiklik yapmaya sahipsiniz.Her neyse 14.satırda iste kaç yazı gösterileceğini siz belirleyebilirsiniz.Optimum olarak ben 5 kullandım.Tabi siz bunu değiştirebilirsiniz. Yukarıdaki kodları kendi keyfinize göre düzelttikten sonra WordPress ana dizinimize atıyoruz. Kod işi bitti sayılır.Yukarıdaki kodları hangi sitede yayınlamak , göstermek istiyorsak o sitenin uygun bir bölümüne aşşağıdaki kodu yapıştırıyoruz.

Kodları Göster

Yukarıdaki kodda site adresinizi , yükseklik ve genişliği ayarladıktan sonra istediğimiz sitede kendi blogunuzdaki yazıları gösterebilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

3 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Özgür GÜNDÜZ
06 Mart 2014 18:39

Denemeye değer, hatta hemen deniyorum.

Cevapla

Bu olayı ilk defa duyuyorum. Teşekkürler paylaşım için.

Cevapla
Karabük Web Tasarım
08 Mart 2014 18:50

Gerçekten wordpress hakkında güzel bir paylaşım.Deneyecğim umarım olur , olmazsa tekrar dönüş yaparım.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir