Windows 8.1’deki küçük sorunlar ve çözümleri!

windwos-8.1-skydrive

Windows 8.1, genel olarak Windows 8’i geliştirme ve onu taşıma hususunda oldukça başarılı.Örnek olarak başlat düğmesi yeniden getirilmiş, SkyDrive (yeni adıyla OneDrive) ise entegre edilmiş, böylece dosyalar buluttan senkronize edilebiliyor.

Fakat Windows 8.1’de düzeltilmesi gereken sorunlar hala mevcut ve bu sorunların bir kısmını sizin düzeltmeniz mümkün. Windows Gezgini’nde görünmeyen kitaplıklar benzeri… Bunun yanı sıra, Windows 8.1’i daha kullanılabilir duruma getirecek bazı numaralar da mevcut.

SkyDrive’ı düzeltin

Windows 8.1’de önümüze gelen en rahatsız edici sorunlardan biri, entegre şekilde gelen SkyDrive’ın (OneDrive) dosyaları senkronize edememesi. Çoğunlukla bunun sebebi senkrorize edilecek çok aşırı fazla dosya olması ve senkronize etme işlemi bitmeden bilgisayarın uykuya da hazırda beklet moduna geçmesi.

SkyDrive uygulamasını açın, birkaç dakika beklediğinizde indirilecek ve karşıya yüklenecek dosyaların toplam sayısını göreceksiniz. Numaraları tıklayarak dosyaların listesini görürsünüz.Bilgisayarınız için bilgisayarı kapatmayan bir güç profili oluşturmalısınız. Sonra bu profili seçip, bilgisayarınızı bir gece açık bırakıp, SkyDirve’ın tüm dosyalarla işini bitirmesine süre tanıyın.

İnternet Explorer’da uyumluluk görünümünü geri getirin

İnternet Explorer 11 eskisinden de daha çok web standardı desteklese de, çok sayıda sitede hala problem yaşanabiliyor. Bir sayfayı İnternet Explorerde 11 de düzgün bir biçimde görüntüleyemiyorsanız, adres çubuğundaki mavi uyumluluk simgesini tıklamalısınız. Yalnız bu ikon yalnızca Microsoft yönünden uyumluluk sorununa sahip site şekilde listelenmişse  görünüyor. Neyse ki bu listeye biz de site ekleyebiliyoruz. Ayarlardan uyumluluk modu ayarlarına tıkladığınızda, o anda bulunduğunuz siteyi ekleme seçeneğini göreceksiniz.

Uygulamaları yükleyin

Windows 8.1 güncellemesini uyguladığınızda, önceden sahip olduğunuz tüm uygulamaların kutucuklarını program listesinde göreceksiniz.Ama bu onların hepsinin yüklü bulunduğu anlamına gelmiyor. Dikkatli bakınca bazı kutucukların köşesinde bir ok görünüyor. Bu onların aslında yüklü olmadığı manasına gelir.

Tıkladığınızda Windows 8.1 sizin için mağazadan uygulamayı yükleyecek.

Arka plana daha fazla seçenek

Windows 8.1’de, başlangıç ekranının duvar kağıdına masaüstü duvar kağıdınızı atamanız olası. Başlangıç ekranında sağ yandan Charms Bar’ı açıp “kişiselleştirme” seçeneğine tıklarsanız, çok sayıda standart arka planın yanında, masaüstü duvar kağıdınızı da göreceksiniz. Onu seçin; başlangıç ekranınız daha renkli görünsün…

Yok olan USB sürücülerini düzeltin

Windows 8.1, USB sürücülerini kullanmadığınızda, pili tasarruflu kullanımı için kapatıyor. Onları yine kullanmaya çalıştığınızda yine açılmaları gerekse de, bir çok sürücü bunu başaramıyor.

Buradan sürücünüzün ismi varsa, aygıt yazılımını güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

Benzer Yazılar

2 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Gerçekten ufak tefek sorunlar var Windows 8.1’de.

Cevapla

Kardeşim merhaba, windows 8.1 kullanıyorum, yalnız söylemem gereken bir şey var. Bilgisayarı aşırı derecede yoruyor. Tamam hızlı açılıyor, hızlı kapanıyor da özellikle ısınma sorunu problem. Hp pavilion kullanıyorum. Belki buna da bi çözümünüz vardır?

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir