Whatsapp Arama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir ?

Whatsapp Sesli Arama Özelliği Etkinleştirme

Whatsapp’a yaklaşık 2 hafta önce arama özelliği eklendi. Fakat bu özellik sadece belirli kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu. Bu 2 haftalık süreçte kullanıcılar tarafından arama özelliği denendi. Bu özelliği deneyenlerden biri de şahsen bendim. Kendi görüşlerimi sizinle paylaşacak olursam başlangıca göre gayet yeterli bir ses kalitesi var diyebilirim. Karşıdaki kişiyi Whatsapp üzerinden sesli aramak için öncelikle Whatsapp üzerinden arayacağınız kişide Whatsapp’ın yüklü olması ve mobil veri hizmetinin açık olması gerekmekte. Aradığınız kişi ile Whatsapp üzerinden görüşürken seste hafif gecikmeler yaşanabiliyor. Bu da sizin veya karşıdaki kişinin mobil veri hızından kaynaklanıyor.

Arama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir ?

İlk olarak Whatsapp uygulamanızı güncellemeniz gerekmekte. Buraya tıklayarak Google Play üzerinden Whatsapp uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Uygulamayı güncelledikten sonra arama özelliği otomatik olarak gelebilir. Gelmediyse aşşağıdaki formu doldurarak bu özelliği sizi Whatsapp üzerinden arayarak bizim açmamızı sağlayabilirsiniz.

Not : Bu özellik şu an için sadece Android platformlarında açıktır. Android işletim sistemi dışında işletim sistemi kullanan Whatsapp kullanıcıları şu anda bu özelliğe erişemezler.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

Benzer Yazılar

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir