Web Siteniz İçin SEO Çalışması Yapmanız Gerekiyor Mu?

Arama motorlarında web sitenizin yukarı yükselmesi için yapılan çalışmalar SEO olarak adlandırılmakta. İngilizce “Search Engine Optimization” ifadesinin kısaltması olan SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına geliyor.

Türkiye’de SEO çalışması için kaliteli ajanslar olmakla birlikte, yeterli uzmanlığa sahip olmayan şirketler de SEO çalışması yaptıklarını söyleyebiliyor. Doğru ajanslarla ve uzmanlarla çalışılmadığı zaman SEO çalışmaları etki vermiyor. Kimi zaman ise zarar bile verebiliyor.

webzmind-logo_yuksek

Peki SEO çalışması yapmak istiyorsak ne yapmalıyız? Bu sorunun cevabını WebzMind Türkiye yönetici ortağı Aslı Özyağmur Buyurgan şu şekilde veriyor;

“SEO çalışmaları iki temel üzerine kurulmakta. Site içi ve site dışı çalışmalar. Site içi çalışmalar web sitenizin Google gibi arama motorları tarafından daha doğru anlaşılmasını sağlıyor. Site için çalışmalar için SEO konusunda uzman olmak ve teknik açıdan yeterli SEO araçlarını kullanmak gerekiyor. Site içerisinde yapılan analizler sonrası sayfa başlığı, açıklaması, sayfa içi metin içerikleri, sayfa içi linkler, görseller, site kodları gibi site içerisinde optimize edilecek bir çok yer bulunmakta. Site dışı çalışmalar ise şu şekilde; her web sitesinin farklı sitelerden linklere ihtiyacı var. Bu linkler sayesinde site otoritesi yükseliyor. Önemli olan doğru sitelerden doğru yöntemlerle linkler alabilmek. Bu çalışma “link inşası” olarak adlandırılıyor. WebzMind olarak bu konuda geniş bir yayıncı network’üne, SEO uyumlu içerikler oluşturabilecek yazar ekibine ve doğru link inşası yapabilecek SEO uzmanlarına sahibiz. Site içi ve site dışı çalışmaları uygun bütçelerle bir araya getirip SEO konusunda müşterilerimize başarılı sonuçlar sunabiliyoruz.”

Site dışı çalışmalar web sitenizin genel ve kelime bazlı otoritesini yükseltmeye yarıyor. Bir anlamda müşterilerinizin size referans vererek potansiyel müşterilerinizin gözünde değerinizi artırması gibi düşünebilirsiniz.

WebzMind’in Türkiye’de ve yurt dışında bir çok müşterisi bulunuyor. Özellikle Avrupa’da önemli networklerle iş birliği yapan WebzMind, Türkiye’de ulusal ve uluslararası bir çok markaya hizmet veriyor.

SEO konusunda merak ettiğiniz soruların cevaplarına WebzMind Türkiye Blog’undan ulaşabiliyorsunuz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0
Etiketler: webzmind,

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Şuan Google Seo yapmayanları önlere çıkarmaya başladı hadi bakalım.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir