Web Geliştiricisi – Seo Uzmanı Kimdir ?

İngilizce olan “Web Developer” kelimesinden dilimize geçmiş olan Web Geliştiricisi tabiri web tabanlı çözümler üreten ve genel olarak yazılımcılara uygun düşen fakat “designer” yani tasarımcılar için kullanılan sıfattır. Daha çok web tabanlu uygulama geliştiren ; html , php , css kodlamalar yapan kişilere de web geliştiricisi sıfatı uygun görülmektedir.

Web Developer

Genelde web tasarım ve web optimize ile uğraşan web geliştiricileri zamanlarının çoğunu internet başında web inşaası ile geçirirler. Amaçları web ortamını daha geliştirip üst seviyelere taşımaktır. Kodlama ile araları oldukça iyidir. İnternete bağlandığımız programları , browserları yapan insanlardır. En çok kullandıkları diller arasında java ve asp.net yer alır. Ülkemize göre dış ülkelerde daha rahat iş bulabilen web geliştiriciler genelde yazılım firmalarında çalışırlar.

Web geliştiricilerin bir diğer uğrak yeri arama motoru optimizasyonudur. Arama motoru optimzasyonu (bundan sonra “Seo” diyeceğim) websitelerini Google , Yandex ve Bing gibi arama motorlarında daha üst sıralara çıkarmaya yarar. Websiteleri belirli kurallara göre web geliştiricisi tarafından optimize edilir. Web geliştiricisi (Seo uzmanı da diyebiliriz. Sonuçta bu çalışmayı seo uzmanları da yapıyor.) tarafından yapılan bu seo çalışmaları ile çalışma yapılan websitesi otomatik olarak arama motorlarında daha üst sıralara çıkmaya başlar. Bu konuda seo uzmanı da diyebildiğimiz web geliştiricileri interneti bizim için geliştirip daha üst sınırlara taşırlar.

Oynadığımız oyunlardan tutun, girdiğimiz websitelerine kadar her şey web geliştiricilerinin bize sunduğu hizmetlerdir. Yani bu yazıyı okumanız bile bir yazılımcı , web geliştiricisi sayesinde.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

3 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Muhammed YILMAZ
06 Eylül 2015 20:20

Emre Bey uzun yıllardır blogunuzu takip ediyorum. SEO hakkında o kadar güzel o kadar harika makaleler yazıyorsunuz ki, gerçekten seo konusunda 1 numarasınız. Seo Uzmanı diye bir laf açılırsa her zaman aklıma geliyorsunuz. Backlink, alexa gibi her türlü kategorinizi okudum ve baya beğendim. Teşekkürler.

Cevapla
Şehirler arası Nakliyat
26 Ekim 2015 01:20

Siz seo hizmeti veriyor musunuz Emre Bey?

Cevapla
Emre Uzun
29 Ekim 2015 08:46

Evet, seo hizmeti vermekteyim. Üst menüdeki “SEO Hizmeti” butonundan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir