Wix ile Ücretsiz Websitesi Oluşturun

İnternet sektörünün son derece büyük bir gelişim yaşadığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Artık aynı kitleye hitap eden birçok sitenin varlığından söz edebiliriz. Alan adı ve hostinge sahip olan herkesin internet sitesi oluşturma hakkı var. Hazır yazılımlar ve gelişmiş destek siteleri sayesinde ilk defa bir internet sitesi oluşturacaklar da saniyeler içerisinde internet sitelerini faaliyete geçirmeyi başarabiliyor. Hal böyle olunca yazar kitlesinin artışı, bilgi çeşitliliğini artırarak internette bilgi havuzunun her geçen gün biraz daha gelişim göstermesine olanak sağlıyor.

İnternet sitesi kurabilmek ve bu siteyi kullanıcılar ile paylaşabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor. Birçok hosting firması, çok farklı kitlelere hitap eden host seçenekleri sayesinde herkesin kendine uygun, düşük maliyetli site oluşturmasına imkan tanıyor. Ancak tüm bu detaylar bir kenara, 21. yüzyılın en popüler gelişmelerinden biri olan blog yazarlığı halen başarılı bir tercih olarak yer alıyor. Ücretsiz alan adı ve host sponsorluğunu üstlenen Blogspot, WordPress gibi sitelerin yanı sıra oldukça özgün ve ücretsiz bir şekilde internet sitesini oluşturmanıza imkan veren birçok alternatif bulunuyor. Bunların başında şüphesiz Wix adıyla popüler olan ve oldukça sıradışı tasarımları, sizlere ücretsiz olarak sunan site birçok opsiyon ile gerçek anlamda başarılı girişimlere imza atmanıza imkan veriyor.

Blogspot gibi popüler bir sistemin internet sektörüne katılımı yadsınamaz. Google’ın bir projesi olarak ilgi çeken ve SEO yani arama motoru optimizasyonu konusunda en profesyonel deneyimi yaşatan Blogger deneyimi, ücretli temalarının dışında ne yazık ki kullanıcılarına vasat bir tasarım sunuyor. Kullanıcıya sunulan son derece sade ve fonksiyon açısından yetersiz tasarımlar şüphesiz ücretsiz tabanlı site oluşturmak isteyenlere alternatif arayışı için gereken zamanın geldiğini hatırlattı. Bu konuda değişik deneyimler yaşayan kullanıcılar ne yazık ki bekledikleri sonuçla karşılaşamadı.

Ücretsiz internet sitesi oluşturmak için tıklayınız.

Bu arayışlara son veren bir internet sitesi muhakkak çıkacaktı. 58 milyon aktif kullanıcıyla internet içinde farklı bir dünya oluşturmanıza imkan sunan Wix ekibi, yazılımsal olarak da gelişim imkanını sizlere sunuyor. HTML5 tabanıyla kodlanmış ve kolay bir panel sayesinde özgünleştirebilme imkanı sunan Wix, alternatifi olan Blogspot’u düşünürsek kullanıcılara tasarım konusunda oldukça büyük bir deneyim sunuyor. Her konuda özgünleştirilebilir bir alt yapı ile zenginleştirilen Wix.com adresinden sizler de saniyeler içerisinde bir site oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz site diğer ücretsiz internet sitesi açma imkanı sunan internet siteleri gibi “Wix.com” uzantısıyla sizlere bu hizmeti sunuyor.

Wix’in HTML5 tabanıyla geliştirilmesi, webmaster dünyasına yeni katılan ve yazılımsal olarak kendini geliştirmek isteyenlere büyük imkanlar sunmayı başarsa da bazı kısıtlamalarla karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz. 3 GB depolama alanı sunan Wix, bu konuda her ne kadar dezavantaj olarak irdelenecek bir karara imza atsa da bu kısıtlamanın kullanımda herhangi bir probleme yol açmadığını belirtebiliriz. Sadece ücretsiz sunulan bu hizmeti kötü amaçları doğrultusunda kullanan bireylere karşı bir önlem olarak aldığını belirtebiliriz. Yani amacı bir internet sitesi oluşturmak isteyenlere herhangi bir engel söz konusu değil. Bahsi geçen 3 GB disk alanı oldukça yeterli olup, gayet profesyonel işler çıkarabilmenize imkan sağlamaktadır.

Ücretsiz internet sitesi oluşturanların genelde bu sektöre yeni atılan gençler olduğunu söylemek mümkün. Responsive temaların yani mobil sektörün ihmal edilmediği temaların aktif olarak kullanıldığı Wix’de oluşturduğunuz sitelerin mobil uyumları konusunda da son derece rahat olabilirsiniz. Herkesin kullandığı bir cihaz haline dönüşen ve internette gezinen nüfusun neredeyse yüzde 60’ına tekabül eden akıllı telefon kullanıcılarını da mağdur etmeden, her anlamda yeterli bir internet sitesi oluşturmanıza imkan tanıyor. Bu özellikleri ise size tamamen ücretsiz olarak sunduğunu ve tek tıkla gerçekleştirmenize imkan verdiğini belirtmek gerekiyor.

Wix’in son olarak bahsetmemiz gereken en önemli detayı, ilk defa bir internet sitesi oluşturmak isteyenlere sunduğu eşsiz hizmettir. Arama motoru optimizasyonu konusunda oldukça tecrübesiz olan bireyleri de düşünerek, yazılım konusunda geliştirme yapan Wix ekibi, SEO konusunda da sizin adınıza girişimlerde bulunmuş. Link uzantıları, site haritası gibi birçok parametrede başarılı sonuç alabilmeniz için titiz bir çalışma gerçekleştirilmiş. Dünya çapında 54 milyon kullanıcıya ulaşan bir konseptin, bu kadar detaylı düşünülmesinden doğal bir şey de olamaz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

9 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Resul ACER
12 Ekim 2014 14:25

Wix ile sitenize bir paravan blog oluşturabilirsiniz.Bu paravan bloga siteniz ile aynı konuda özgün makaleler yazabilirsiniz.Ve sitenize backlink sağlayabilirsiniz.Bu da sitenize harika getiriler sağlar.

Cevapla
Emre Uzun
12 Ekim 2014 14:30

Aynen , bir nevi microblog olarak ta Wix’i kullanabilirsiniz. Nasıl Blogger, WordPress gibi siteleri kullanıyorsak paravan blog amaçlı Wix’in de bu sitelerden bir geri kalırı yok :)

Cevapla
Mehmet Polat
12 Ekim 2014 15:19

Aynen katılıyorum ücretsiz bir şekilde blog kurabilir reklam ekleyerek para kazanabilirsiniz bende önceden site alacak hosta para vermediğim zamanlar Wix’i kullanırdım .

Cevapla
Bertug Erdem
12 Ekim 2014 15:46

Bu sitenin son zamanlarda çok reklamını görsem bile hala içimde sıcaklık kuramadım. Bence bu siteler ilk başlarda güzel fakat sonradan bedava olduğundan reklama boğuluyor. En büyük örneği; tr.gg

Cevapla

Kaç gündür Facebook’ta reklamlarını görüyordum. Aslında web site oluşturmakla ilgili o kadar özelliği yok , ancak sitemize backlink sağlayabiliriz.

Cevapla
Emre Uzun
12 Ekim 2014 16:32

Katılmıyorum , Wix ile ücretsiz olarak porfesyonel siteler oluşturabiliyoruz. Ayrıca Wix tarafından sunulan onlarca ücretsiz özellik var.

Cevapla
Sezai Acima
12 Ekim 2014 17:24

Bunu kurcaladim, web site kurulumları konusunda bilgisi olmayanlara nimet doğrusu.

Cevapla
Tayfun Güney Üst
12 Ekim 2014 17:35

Bir çok webmasteri üzen bir site. İnternette özellikle Facebook üzerinden reklamı çok fazla geçiyor ve ücretsiz göründügünden dolayı insanlara tasarım için ücret talep ettiğimizde “Ben ücretsizini yaparım Wix sayesinde.” gibi cevaplar almaya başladık. Bu da biz webmasterları üzüyor açıkçası.

Cevapla
Teknoloji Pazar
13 Ekim 2014 11:39

Sitemin paravan blogları var hep Wordprees veya Blogger kullanıyordum , Wix de çok hoşuma gitti. En yakın zamanda Wix’i de kullanacağım.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir