Twitter Turkcell Müşteri Hizmetleri Hesabı Hacklendi!

Turkcell Müşteri Hizmetleri Twitter hesabı (@TurkcellHizmet) 15 Aralık 2014 tarihinde saat 15.30 sıralarında @UygurTim tarafından hacklendi. Turkcell’in Twitter üzerinden kullanıcılarına destek verdiği ve sorularını cevapladığı Twitter hesabı Uygur Tim adlım hacker grubunun saldırısına uğradı.

Hacklenen Turkcell Hizmetleri Twitter hesabında kendilerini “Milliyetçi Hacker Grubu” olarak adlandıran grup tarafından şu mesaj paylaşıldı :

Turkcell sizi uyarıyoruz, paket tarife fiyatlarını düşürmediğiniz taktirde tüm sosyal medya hesaplarınıza el konulacaktır.

O değil de bu hesap müşteri hizmetleri ayağına birsürü DM den kız tavlar. Binlerce kız telefon numaraları var, Turkcell çakal şey seni.

Sayın abonelerimiz ;

Öncelikle bu kadar pahalı tarifeler sattığımız için sizden özür dileriz. Artık 2GB internet paketleri 1TL olacaktır.

Bizim amacımız makara yapmak veya vakit geçirmek değildir. Halkımızı düşünüyoruz. Hak yemeyin!

Turkcell bu konu hakkındaki aşağıdaki açıklamada bulundu.
Turkcell Hizmetleri Hacklendi

 

@TurkcellHizmet müşteri hizmetleri hesabımıza bir saldırı düzenlenmiştir. Gönderilen mesajlara itibar etmemenizi önemle rica ederiz.

Turkcell’den gelen bir diğer açıklamada ise aşağıdaki sözler söylendi.

Sosyal medya üzerinden müşterilerimize kesintisiz destek sağlamak amacıyla kullandığımız @TurkcellHizmet Twitter hesabı, bir hacker grubunun saldırısına uğramıştır. Gerçekleşen saldırı sonrasında hesaba kısa süreliğine illegal erişim sağlansa da sorun hızla çözülerek müşteri hizmetleri hesabımız yeniden hizmet vermeye başlamıştır. Müşterilerimizin kişisel bilgileriyle ilgili herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını kamuoyuna duyurur, yaşanan süreç boyunca @TurkcellHizmet hesabından paylaşılan mesajlara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Hacklenen Turkcell Müşteri Hizmetleri Twitter hesabından atılan Tweetler için tıklayınız.

Turkcell Hacklenen Twitter Hesabından Atılan Tweetler
Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn1Share on Facebook0

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Büyük bir firma olan Turkcell’in bu denli dikkatsizliği çok büyük bir hata. Tamam tarifeler pahalı ama bu işi de yanlış bir dava ile çözmek de doğru değil.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir