Tanıtım Yazısı Nedir ? Nasıl Yazılır ?

tanıtım-yazısı-google

Bu makalemde tanıtım yazısı nedir , ne işe yarar bunu blog okuyucularıma açıklayacağım.İlk olarak tanıtım yazısının ne olduğunu açıklayalım.Tanıtım yazısı herhangi bir websitesini , blogu başka bir websitesinde tanıtan makaleler , yazıladır.Bu tanıtım makaleleri aracılığı ile tanıtılan blog veya website arama motorlarının gözünü girmeye çalışır.Bir nevi televizyonda gördüğümüz reklamlar gibi açıkçası.

Tanıtım yazısının tanımını öğrendik tamamdır,Peki üstte bahsettiğimiz bu tanıtım yazısı nasıl olmalıdır?İşin incelikleri nelerdir , nasıl yazılmalıdır?Gelin şimdi bunları inceleyelim.

  • Tanıtım yazısı diyince aklınıza özgünlük gelsin.Tanıtım yazısı dediğiniz özgün olur.Şöyle düşünün televizyonda yayımlanan tüm reklamlar aynı olsa hiç bir reklam akılda kalmaz değil mi ? Hepsi birbirine karışır.Heh tam bu hesap bizimki de.Madem sitenizi tanıtıyorsunuz , sektörde biryerlere gelmeye çalışıyorsunuz.Özgün içerik herşeyiniz olmalı.
  • Tanıtacağınız site için hazırladığınız makale 150 veya daha fazla kelimeden oluşmalıdır.Ne kadar uzun olursa sizin için o kadar iyi.Fakat kelime sayısını çuğaltayım diye abuk subuk şeyler makaleye yazılmamalıdır.Az ve öz olması daha iyi olur sizin açınızdan.
  • Tanıtım yazısı yazıyorsanızve makalenizdeki linke kesinlikle “title” etiketi eklemeyi unutmamalısınız.Bu etiket verdiğiniz link hakkında bilgi veriyor olmalıdır.
  • Yazdığınız makalede 1-2 adet resim bulundurmanız da sizin yararınıza olacaktır.Bu sayede hem  tanıtım yazınız , makaleyi yayınlayacak sitede normal makale olarak gözükecek hem de Google ve Yandex’in dikkatini üzerine çekecektir.
  • Makelenizi yayınlatacağınız siteyi çok dikkatli seçmelisiniz.Bu site Pagerank , Trustrank , Alexa ve Google İndex‘i yönünden güncel bir site olmalıdır.
Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

Benzer Yazılar

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Teşekkürler , tanıtım yazımı sizin makalenize göre uyarladım :)

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir