Statpress : WordPress Sayaç Eklentisi

Dünyanın en çok kullanılan hazır sistemi olan WordPress için hangi sayacı kullanacağımız her zaman sorun olmuştur.Şu sayaç mı iyi , bu sayaç mı iyi derken website hitlerimizi bir türlü doğru bir şekilde göremiyoruz.Bu yüzden bu makaleyi yazma gereği duydum zaten.Herneyse bu gün size tanıtacağım WordPress eklentisinin adı : Statpress.

Statpress WordPress tabanlı sitelerde hit kontrolünü sağlıyor.Bize hitlerin nerden geldiğini , ne zaman geldiğini hatta ve hatta websitenize gelen arama motorlarının örümcek adlı botlarını bile gösteriyor.Ayrıca son 20 günün hit bilgilerini bir sütun grafiği yaparak tekil hit , çoğul hit ve spiders şeklinde bize gösteriyor ki bu her sayaçta olmayan bir özellik.Bu şekilde sitenizde hangi günlerde hit artışının olduğunu gözlemleyebiliyor ve bu hitlerin nerden geldiğini öğrenebiliyorsunuz.Gelen hitlerin hangi işletim sistmei kullanılarak ve hangi tarayıcı aracılığı ile sitenize geldiğini görebiliyoruz.Bu yüzden Statpress sayaç konusunda WordPress ‘teki en sağlam eklenti diyebiliyorum.

Statpress Grafik

Statpress Kurulumu

Statpress WordPress eklentisi şeklinde çalışıyor.Statpress ‘i kullanabilmemiz için ilk önce Statpress ‘i indirmemiz gerekiyor.Wordpress Statpress eklentisini bu adresten indirebilirsiniz.Eklentiyi indirdikten sonra Statpress dosyalarını websitemizin “wp-content/plugins/” kısmına atıyoruz.Ardından sitemizin yönetici panelinden Eklentiler kısmına girip Statpress eklentisini aktif ediyoruz.Aktif ettikten sonra websitenize gelen hitleri ve bu hitlerin  kaynağını Statpress paneliniz aracılığı ile kontrol edebilirsiniz.

Neden Statpress ?

  • WordPress tabanlı en iyi sayaç
  • JS. dosyaları diğer sayaçlar gibi websitenizi çok yavaşlatmıyor.
  • Kendi sayacınızı kendi panelinizden kontrol edebiliyorsunuz.
  • Ek bir siteye ihtiyaç duymuyor.
  • Kendi sayacınızı oluşturduğunuz için dışarıya link çıkışı yapmış olmuyorsunuz.

Sanırım bunlar Statpress kullanmanız için geçerli nedenler.Siz de başka bir sayaç kullanıyorsanız hemen Statpress ‘e taşınmanızı öneririm.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

9 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Yazı için teşekkürler, gerçekten çok iyi bir eklenti.Zaten WordPress diyince direk aklıma gelen eklentilerden biri.Statpress’siz bir WordPress düşünemiyorum :)

Cevapla

Ben de Statpress’i bir sitemde kullanıyorum gayet hızlı ve güzel bir eklenti.Ayrıca gelen ve giden hitleri Statpress paneli sayesinde takip edebiliyosrunuz.

Cevapla
İsmail Hakkı
13 Ağustos 2014 17:01

Benim merak ettiğim bir şey var. Wassup eklentisi de var. O giren spam sayısını da kullanıcı olarak gösteriyor. Bu da öyle mi?

Cevapla

Hayır , spam hitleri göstermeyen bir eklenti Statpress.

Cevapla

Kendi sitemde kullanıyorum ancak sayfa gösterimi, hit sayısı hiç bi zaman adsense ile uyuşmuyor. Statpress çooook yüksek sayılar veriyor :)

Cevapla
Alperen Eymen Özcan
13 Ağustos 2014 18:04

Şahsen sitemde kullandığım ve çok memnun kaldığım bir eklenti.Tekil ve çoğul hitleri gösterirken aynı zamanda bot ile gelen hitleride gösteriyor.

Cevapla
Talha Dalcı
13 Ağustos 2014 20:55

Güzel bir yazı olmuş, yeni bir WordPress site açacağım, Statpress adlı sayaç eklentisini kurmalıyım kesin.

Cevapla

Ellerine sağlık gerçekten Sayyaç vs kullanmak istemiyordum mükemmel yerlere değinmişsin. Statpress’i kuruyorum şu anda.

Cevapla
Tunahan Şenel
12 Ekim 2014 14:22

Pek bu eklentiyi benimsememiştim ama şuan kuruyorum Starpress’i. Sanırım yazıyı okuyunca bir şeyler değişti. Teşekkürler.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir