Sosyal Medya Pazarlaması (SMM)

SMM, yani yaygın olarak bilinen adıyla Social Media Marketing ; Türkçede Sosyal Medya Pazarlaması size özel pazarlama çalışmaları olarak tercüme edebileceğimiz çalışmalar, sosyal ağlar üzerinde yapılan reklam, viral video, anket, sayfa yönetimi gibi bir çok konuyu kapsıyor.

social-media-marketing

Artık içinde bulunduğumuz düzen Sosyal Medya adı verilen sosyal ağlar ile paralel yaşanmakta. İnsanlar yaptıklarını, gördüklerini, beğendiklerini, hissettiklerini sosyal medya siteleri aracılığıyla birbirleri ile paylaşmakta.Kısacası insanlar hayatlarını artık sosyal ağlar üzerinde paylaşmakta, beğendikleri marka, ürün, sanatçı, kitap, müzik gibi tüm beğenilerini de ortaya koymaktadırlar. İnsanlar beğendikleri markalara ait sayfaları takip etmekte, beğendikleri ürüne ait görüntüleri, videoları, linkleri paylaşmaktadırlar.Kısacası insanlar artık beğen, paylaş ve yorum yap ile dünyalarını daha geniş hale getirmektedirler.

SMM , Sosyal Medyada paylaşma ve dağımla gücü Türkiye’de teknolojinin çok gelişmediği ve sosyal ağların olmadığı ya da henüz tam gelişmediği dönemlerde internetten haber, toplu mail, televizyon, radyo reklamları gibi çalışmalar ile yapılmaktaydı ve bu gibi işler ise o an için veya kısa vadeli olabiliyordu. Ancak, sosyal medya ağları ile artık günümüzde bir haber saniyeler içinde, onlara, onlardan yüzlere, yüzlerden milyonlara kadar dağıtılmaktadır.. Hele ki, sosyal ağlar üzerinde yapılan viral ve ilginç reklam uygulamaları ile reklam veren marka müşterinin bilinç altına girebilir, marka ve ürün bilinirliği artabilir.

Ekibiniz olarak size sunduğumuz sosyal ağlarda pazarlama çalışmaları içerisinde;

  • Sosyal ağlar üzerinde reklam alanlarına reklam vermek,
  • Sosyal ağlar üzerinde aktif durumda olan hesap, sosyal ağ sayfalarının yönetimi,
  • Sosyal ağlar üzerinde kulaktan kulağa, fısıltı şeklinde reklam,
  • Sosyal ağlar üzerinde viral reklam video çalışmaları,

gibi marka, ürününüzün tanıtımına yönelik profesyonel ve deneyimli ekibi ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalar yer almaktadır. Sosyal medya pazarlaması hizmetimizden faydalanmak için iletişim sayfamız aracılığı ile bizle iletişim kurabilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

8 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Sosyal Medya günümüzde oldukça önemli hale geldi.Hatta bazılarımız nerdeyse sosyal medyaya bağımlı hale geldik.Tabi Social Media Marketing bu konuda çok önemli.
Sosyal Medya hizmetleri ile hedef kitlenize hedeflediğiniz reklamı viral olarak duyurabiliyorsunuz.

Cevapla
Sürrealist Web Tasarım
25 Ağustos 2014 12:32

Malesef ki büyük firmalar dışındaki diğer orta ve küçük ölçekli işletmeler sosyal medya pazarlama işine fazla bütçe ayırmıyorlar(hatta hiç ayırmıyorlar neredeyse). Ama Google’da üstte çıkayım gibi fantezilerle bize başvuruyorlar. “Tanıtımı yapılmayan, ziyaretçi çekemeyen bir siteyi Google üst sıralara taşımaz, bu yüzden web marketing ve özellikle sosyal medya pazarlaması çok önemli” desek de anlatamıyoruz. Vermeden almak isteyen müşteri kafasını değiştirmemiz lazım sanırım öncesinde.

Cevapla

Size katılıyorum , Türkler olarak arama motorlarında üst sayfaya çıkmada sadece backlinklerin geçerli olduğunu sanıyoruz.Fakat en az backlinkler kadar sosyal medya da önemli.

Cevapla

Sosyal Medyanın etkisi son zamanlarda oldukça yükseldi. Alexa değerini Facebook’ta link paylaşımı yaparak düşürenleri biliyorum :)

Cevapla
Uğur Çiftci
12 Ekim 2014 15:12

Etkili bir sosyal medya kullanımı Google’ı bile saf dışı bırakabiliyor. İçeriği yani siteyi ilgi çekici hale getirdikten sonra ve Seo çalışmasından sonra yapılacak tek şey sosyal medya sayfalarını büyütmek ve daha çok büyütmektir.

Cevapla

Bugün markasını büyütmek isteyen herkes sosyal ağları kullanmak zorunda. Hem az masraflı hem de etki alanı çok geniş.Pek çok kullanıcıya hitap ediyor bu siteler.

Cevapla

Sosyal medya pazarlması, gelişen günümüz trendlerini göz önüne aldığımızda önemini git gide arttırmaktadır. Özellikle yenilenen Google güncellemeleriyle SEO açısından da önemli bir nokta haline geldi. Çünkü sadece bir mesajla tüm takipçilerimize erişmek ne kadar hoş değil mi?

Cevapla

İnsanların birbirlerinin yüzlerine söyleyemedikleri şeyleri sosyal medyadaki profillerinden haykırdıklarına şahitlik etmişsinizdir. Demem o ki artık insanlar her an her saniye dijital ortamdalar ve yaşamlarını orada idame ettirmekteler. Hal böyle olunca kurumsal markaların insanlara buralardan ulaşmayı denemesi ve bunda başarılı olması kaçınılmaz ve yadsınamaz bir gerçek. Artık bi’çok insan yemeğini dahi internetten sipariş etmekte, gerisini düşünün artık.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir