Sosyal İmleme Nedir , Sosyal İmlemenin Faydaları

sosyal imleme Sosyal imleme hepimizin bildiği gibi SEO sektöründe büyük yer kapmakta.Eğer arama motorlarında sayfanızı yukarılara taşımak istiyorsanız  siz de sosyal medyanın kapısını çalacaksınız demektir.Peki nedir bu sosyal imleme ne işe yarar , gelin beraber öğrenelim.

Sosyal İmleme Nedir?

Sosyal imleme herhangi bir linkin Facebook , Twitter , Friendfeed gibi sosyal ağlarda paylaşılmasıdır.Bu işlem özenle ve manuel olarak yapılmalıdır.Ne kadar çok özen gösterirseniz o kadar yararınıza olur.

Sosyal İmlenin Faydaları Nelerdir ?

Sosyal İmleme size bir çok fayda sunar.Linkinizin Twitter , Facebook , Flickr gibi sosyal ağlarda paylaşılması tohumlarınızı her yere dağıtır.Bu sayede arama motorlarının kamp kurduğu sosyal ağlardan hem backlink almış olursunuz hem de index hızınız devasa bir şekilde artar.Arama motorlarının botları websitenizi sürekli ziyaret edeceği gibi arama motorlarında da yükselişe geçersiniz.Ayrıca sosyal imleme eğer anahtar kelime bazlı yapılırsa arama motorlarında anahtar kelimeniz üzerinde büyük avantaj sağlar rakiplerinize çelme takabilme şansını yakalarsınız.

Bu arada Google’ın Hummingbird Algoritması ile sosyalleşmenin iyice önem kazanacağını ve büyük markaların sosyal ağlarda ne denli aktif olduklarını da hatırlatmadan geçmeyelim.

Eğer siz de sosyal imleme yaptırmak isterseniz fiyatlarımıza aşağıdaki bağlantıdan bakabilirsiniz.

 Sosyal Ağlarda İmleme Hizmeti ve Fiyatlar

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

4 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Güzel paylaşım , teşekkürler.Sosyal imlemenin püf noktalarını anlatmışsınız.

Cevapla

emeğine sağlık kardeşim bende artık sosyal ortama ağırlık vereceğim

Cevapla

Sosyal medyanın gücünü tartışmak imkansız. Kendi sitemde oluşturduğum bir sayfayı sosyal medyada paylaşarak güzel geri dönüşler alıyorum.

Cevapla

Sosyal imleme çalışmaları seo için çok önemli bir backlink çeşididir.Çünkü sosyal medya ile elde edilen geri dönüşler çok fazla olacaktır ve bunla birlikte Google botlarının sevdiği bir trafik olan backlinkten gelen hit ile anahtar kelimelerinizde yükselmeler sağlayacaksınız.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir