Sosyal Ağlar ve SEO

sosyal-aglar

SEO nedir , ne değildir seo blogumu takip eden okuyucularım zaten öğrenmiştir diye düşünüyorum.Bu günkü seo makalemizde seo ve sosyal ağlar konusunu yani sosyal ağların seoya etkisini anlatacağım.

Sosyal Ağların Seo Üzerindeki Etkisi

Sosyal ağlar seoya ulaşmak için bir araçtır.Fakat önemli olan kimin bu aracı doğru kullandığıdır.Önemli olan sosyal ağları doğru kullanmaktadır.Sosyal ağları doğru kullanıyor musunuz? Eğer ki sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarmak istiyorsanız sosyal ağlar ile aranız iyi olmalıdır.Sosyal ağlar derken sadece Facebook veya Twitter’ı kastetmiyorum.Google+  , Tumblr , Youtube , Linkedin , Flickr ve İnstagram gibi bir sürü sosyal ağ sitesi var.Size bunların hepsine teker teker üye olun ve website linklerinizi gelişi güzel paylaşın demek haksızlık olur tabiki.Sosyal imleme böyle olmaz.Sosyal ağlar bu şekilde doğru kulanılmaz.

Öncelikle sosyal ağ hesabınıza özen göstermelisiniz.Profil resminizi ve paylaştığınız içeriklere dikkat etmelisiniz.Bunu sadece bir hesabınıza değil tüm hesaplarınıza yapmalısınız.Sosyal ağ hesabınız ne kadar düzenli , derli toplu gözükürse size o kadar fayda sağlar.

Websitenizde girdiğiniz özgün makalelerinizi sosyal ağlarda paylaşırken dikkat etmeniz bir kaç nokta var tabiki.Örneğin websitenize özgün bir makale yazdınız.Bunu Facebook’ta tak diye gelişi güzel paylaşmamalısınız.Paylaştığınız linkin üstüne açıklama olarak konu hakkında bir kaç cümle içerik girebilirsiniz.Eğer girecek cümle bulamadıysanız makalenin “description” kelimelerini girebilirsiniz.Aynı zamanda paylaştığınız linkin altına konu ile alakalı hashtag ekleyerek hem profilinize hem de web sayfanıza hit çekebilirsiniz.Örnek olarak aşşağıdaki paylaşıma bakabilirsiniz.

sosyal-paylasim-facebook

Sosyal ağları doğru kullanabilmek size beraberinde zirveye giden yolu getirecektir.Unutmayın her şey sabırla olur.Sabır edip sosyal ağları düzgün kullandığınız sürece seo kapsamında emeklerinizin karşılığını alırsınız.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

3 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Gerçekten konu ve özet olarak iyi bir anlatım olmuş , teşekkürler.

Cevapla
Roman Adamita
01 Mayıs 2014 11:52

Teşekkürler kardeşim, eline sağlık.

Cevapla
Seo Doktoru
20 Ekim 2014 14:07

Hocam makalenizde anlattığınız gibi Seo için en önemli maddelerden bir tanesi de sosyal medya kanalları. Hele ki Google güncellemesinden sonra önemi kat kat arttı diyebiliriz.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir