Site içi SEO’da En Fazla Yapılan 2 Hata

Site içi SEO ‘nun ne olduğunu Site içi SEO Nedir , Nasıl Yapılır ? adlı konumda açıklamıştım.Bun gün sizlere Site içi SEO konusunda en fazla yapılan 2 hatayı belirteceğim.Bu hatalara göz atarsanız içinde sizin de yaptığınız bazı site içi seo hataları olabilir.Bu yüzden bu makaleyi dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Aşırıya Kaçan Meta Tag Kullanımı

Site içinde kullandığınız meta taglar (description , keywords vb.) yeterli düzeyde olmalıdır.”Ne kadar çok keywords olursa o kadar iyi olur” düşüncesi size bir şery kazandırmaycaktır.Keywords meta tagına web sitenize hit çekmek için eklediğiniz anlamsız kelimeler size yarardan çok zarar sağlayacaktır.Örneğin yazdığınız makalede en çok geçen anahtar kelimeleri keywords tagına ekleyebilirsiniz.

Örnek verecek olursak aşşağıdaki keywords kullanımını inceleyebilirsiniz.

Yanlış Keywords Kullanımı

 

Yukarda gördüğünüz gibi çok fazla keywords meta tag kullanılmış.Bunların bazıları konuyla alakası olmayan meta taglar.Bu meta taglar ile konuya daha fazla kullanıcı çekilmeye çalışılmış.Fakat bu gereksiz keywordsler size arama motorlarından daha fazla kullanıcı getirmeyeceği gibi başta Google olmak üzere bazı arama motorlarında spama sokabilir.

Doğru Keywords Kullanımı  Yukarda gördüğünüz keywordsler ise doğru keywordslerdir.Aşırı , anlamsız ve gereksiz keywordslerden kaçınılmış ve sadece konu ile alakalı keywordsler girilmiştir.

Yukarda konuştuğumuz şeylerin aynısı description etiketi için de geçerli.Eğer description açıklamalarınıza gereksiz cümleler yazarsanız yine aynı şekilde Spam kategorisine girebilirsiniz.

Link Çıkışları

Link çıkışları site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır.En çok hata yapılan yer site dışı link çıkışlarıdır.Çünkü herhangi bir konunuzda başka bir websitesine link verirken “nofollow” etiketini kullanmayı unutabilirsiniz.Bu yüzden verdiğiniz link otomatik olarak “dofollow” olur.Bu yüzden gereksiz sitelere dofollow link vermiş olursunuz.Bu yüzden websitenizde başka websitelerine link verirken (indirme linki , resim link vb.) rel=”nofollow” etiketini kullanmayı unutmayınız.

Aynı zamanda çok fazla reklam , tanıtım yazısı ve satılan linkler websitenizi çöplüğe çevirebilir ve spama sokabilir.Bu yüzden maddiyat amacıyla açılan bloglar , portallar kısa süre sonra yayın hayatına devam edememektedir.

Eğer hatasız bir SEO istiyorsanız SEO Hizmeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

Benzer Yazılar

5 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Acemi Kullanıcı
13 Ağustos 2014 17:05

Acemi bir SEOcu olarak söylemeliyim ki bu meta tag olayı gerçekten çok sıkıntılı.

Cevapla

Konu güzel bende bu konuya ek yapmak istediğim için bu yorumu yazıyorum. Genelde keywordler 260 karakterden fazla olmamalı ve internet sitesindeki description yani sitenizin tanımı da 160 karakteri geçmemeli. Seo açısından daha iyi olur ve sitede alt etiketi olmayan resimler bırakmayın. Güzel bir yazı olmuş , iyi bloglar :)

Cevapla
Resul ACER
12 Ekim 2014 14:12

Bende meta tagları abartıyordum fakat seo makalelerini okudukça yarardan çok zarar getireceğini anladım ve artık sadece alakalı olan meta taglar kullanıyorum.Anahtar kelimelerin dışında meta taglar girmiyorum.

Cevapla

Yazıyı okuduktan sonra meta tag’lerimi düzenledim. Siteye yüklediğim fotoğraflarda bile link çıkışı mevcuttu. Onları kaldırdım. Benim için yazı yararlı oldu.

Cevapla

Seo’nun en önemli unsurlarından biriside linkler çok fazla link çıkışı sitenizi kötü etkilerken kaliteli linkler sayesinde siteniz seo bakımından güzel yerlere gelebiliyor gerçekten hoş bir yazı olmuş emeğinize sağlık

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir