Seo Nedir , Seo’ya Giriş

seo-nedir

Seo nedir , SEO ne işe yarar , arama motorlarını nasıl anlarız gibi sorularınıza cevap olarak bir makale yazdım.Umarım beğenirsiniz.

SEO Nedir ?

Seoyu kısaca tanımlamak gerkirse Seo bir web sitesinin arama motorları gözündeki değeridir.Yani seo sitenize Google , Yandex veya Bing gözüyle bakmaktır.Onu iyice taramak ve hatalarını tespit ederek üst sıralara taşımaktır.Yani SEO bir websitesini arama motorlarının gözüne sokmaktır bi nevi.

Sitem Ne Zaman İlk Sayfada Olur ?

Arama motorlarını anlamak için onların gözünden bakmak lazım websitenize.Websitenizdeki makaleler özgün mü? Websiteniz güncel mi , yani ayda bir mi makale giriyorsunuz günde bir mi ? Hostinginiz nereli ve hızlı mı ? Websitenizdeki resimlerde , linklerde “alt” ve “title” etiketleri bulunuyor mu ? Bunlar sadece bazıları ve arama motorları için bu kriterler oldukça önemli.

Aslında bu birazda size bağlı.Websitenizi güncel tutup yukarda belirttiğim kriterlere uyarsanız ilk sayfada çıkmak sizin için pek de zor olmayacaktır.Birde üstüne kaliteli bir siteden backlink alırsanız bu sizin faydanıza olacaktır.Fakat burda önemli nokta bize backlink verecek sitenin kaliteli olmasıdır.Burdaki kaliteden kasıt sitenin Alexa , Pagerank ve Trustrank gibi değerleridir.Bu sayede arama motorları sizi daha çabuk görecek ve daha çabuk imleyecektir.

Sitem İlk Sayfada Kalıcı Olur mu ?

İlk sayfadasınız tamamdır peki nasıl yerimizi koruruz ? Burda iş sitenizin kalitesine kalıyor.Önemli olan sadece ilk sayfada çıkan makaleniz veya yazınız değildir.Diğer makaleleriniz de burda devreye girip önemlerini gösteriyorlar.Diğer makaleleriniz altında çıkan benzer yazılar size otomatik olarak site içi link veriyor ve arama motorlarının ordan oraya atlamasını sağlıyor.Bu arada ilk sayfaya çıkaracağınız makaleyi yazarken ” kalın,italik,altı çizili ” taglarını kullanmanızda sizin yararınıza olacaktır.

Unutmayın başarıya giden yol sabırdan geçer.Her şey sabırla olur.Sabrederseniz emeğnizin karşılığını alırsınız.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn1Share on Facebook0

Benzer Yazılar

6 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Barış Yılmaz
05 Temmuz 2013 17:27

Seo’dan pek anlamam fakat okuduğum makaleden dolayı kafamda bir şeyler oluşmaya başladı.Teşekkürler..

Cevapla

Teşekkürler yararlı bir makale olmuş.Seo hakkında bilinmesi gerekenleri temel olarak anlatmışsınız.

Cevapla
Evren Taşpınar
16 Şubat 2014 11:58

Teşekkürker , SEO’nun temel adımlarını göstermişsiniz.Yararlı bir makale olmuş.

Cevapla

Teşekkürler yararlı bir makale olmuş. Çok iyi anlatmışsınız

Cevapla
Ömer Akgün
10 Eylül 2014 10:35

Bir Seo Danışmanı olarak yazınızı ilgiyle okudum. Blogunuzun okuyucularına çok güzel ve açıklayıcı bir bilgi sunmuş olmanızdan ötürü tebrik ediyorum.

Cevapla

Teşekkürler , elimden geldiğince okuyucularımı seo hakkında bilgilendirmeye çalışıyorum.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir