SEO , İnternet ve Pazarlama

SEO’nun İnternet ve Pazarlama Alanındaki Etkisi

Günümüzün en büyük iş ağı haline gelmekte olan internet dünyasının gelişmesi ile artık insanlar neredeyse tüm ihtiyaçlarını daha çok internet aracılığıyla karşılıyorlar. Bu sektöre yatırım yapan kurumsal ve bireysel girişimciler SEO, SEM, Sosyal Ağlar, Toplu Mail ve diğer pazarlama faaliyetleri ile daha da büyüyerek dünya tarafından tanınan bir marka yaratıyorlar.
SEO, İngilizce Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılması olup kendi dilimize bunu web sitesi, elektronik ticaret sitesi, ürün tanıtım sitesi ve bunun gibi internet üzerinde bulunan çok amaçlı internet sitelerinin arama motoruna uygun optimize edilmesi diyebiliriz. Yani bir internet sitesi içerisinde tüm iç ve dış işleri kapsayan çalışmalara SEO denir. Seo, Türkçede Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Ayrıca SEO hizmeti ile satmakta olduğunuz bir ürün ile ilgili internet üzerinde yapılan aramalarda önde olmanızı ve bunun sonucunda daha fazla ürün satışı yapıp ticaret hacmi olarak kendi ticari gelişmenizi sağlamaktadır.

seo pazarlaması
Maalesef ki ülkemizde internet kullanımının üretim yerine henüz tüketim seviyesinde olması ve daha çok yeni olması nedeniyle elektronik ticaret ve internet sitesi altyapısı gelişmemiş olup ve insanlar normal ticari mantık ile alışverişler gerçekleştiriyor. Ancak bugün baktığımızda daha yeni ülkemizde gelişen internet kültürü ile ve bu alanda yapılan teşebbüs elektronik ticaret, Facebook sayfaları ile satış işleriyle de elektronik ticaret hacmi de gittikçe büyümektedir. Ülkede arama sistemi kullanım oranına baktığımızda ciddi rakamları tam anlamıyla göremiyoruz. Ancak, arama sistemi kullanarak geleceğe yatırım yapanların rakamları ve altyapısı Seo sayesinde gelişmekte olan internet pazarında büyük bir pay alacak.
Ben Burhan Emre Uzun ve ekibim olarak siz değerli müşterilerimize bu hizmetleri sunuyoruz:

  • SEO (Search Engine Optimization / Web sitesi ve projelerin arama motoru optimizasyonu) hizmeti,
  • SEM (Search Engine Marketing / Arama sistemi üzerinde pazarlama) hizmeti,
  • SMM (Social Media Marketing / Sosyal ağlar üzerinde pazarlama) hizmeti,
  • Sosyal ağlar, Arama Sistemi üzerinde reklam, internet siteleri üzerinde çeşitli ve nitelikli reklam hizmetleri,
  • Toplu Mail, toplu sms ve hedeflenmiş pazarlama, mobil reklam ve çeşitli reklam çalışmaları,
  • Danışmanlık, projelendirme, destek ve anahtar teslim internet proje hizmetleri.

Nasıl SEO Hizmeti vermekteyiz?

Öncelikle bizimle size ait SEO, SEM gibi ihtiyaçları tam analiz etmek veya ön bilgi alabilmemiz için teklif talep formu ekranı ile ne istediğinizi, bu işe ayırabileceğiz  hedeflediğiniz süre,  bütçe gibi ihtiyaçlarınızı paylaşmanız gerekmektedir.
Ekibimiz, sizin Seo, SEM, SMM gibi ihtiyaçlarınızı, sizden gelen teklif formunda yer alan bilgiler doğrultusunda belirler. Pazar araştırması, rekabet, varsa web sitenizin durumu, yok ise de size uygun web projenizi hazırlar. Bu teklif size elektronik posta yoluyla 3 ile 5 gün içerisinde gönderilir.
Eğer ilgili iş değerlendirme ekibi tarafından gönderilen teklifimizi inceler ve bize eğer olumlu cevap verirseniz tekrar mail atarak veya telefon ile iletişim kurarsınız.
Size görüşme süresi verilir ve bu zaman içerisinde size proje ile ilgili değerlendirmeler yapılır. Son olarak ihtiyaçlarınız tekrar sizden dinlenilir ve bu zaman diliminde bilgi alışverişi yapılır.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

5 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Tunahan Şenel
12 Ekim 2014 14:33

Peki en yararlı hangisidir iç seo mu? Dış seo mu? Yoksa ikisini yapmaz isek olmaz mı?

Cevapla
Emre Uzun
12 Ekim 2014 14:43

Site içi seo veya site dışı seo daha yararlıdır dersem yalan söylemiş olurum. Site içi seo ve site dışı seo ayrılmaz bir bütündür aslına bakarsanız. İkisi de ne kadar iyi kullanırsanız arama motorlarında o kadar yükseklere çıkarsınız.

Cevapla
Resul ACER
12 Ekim 2014 14:43

Pazarlama artık normal hayat kadar sanal alemde de çok yaygınlaştı bu nedenle seonun pazarlamadaki önemi arttı.Ve büyük bir pazar oluşmaya başladı.

Cevapla

Arama motoru optimizasyonu artık vazgeçilmez. Günümüz internet dünyasında milyonlarca site var. En azından binlerce sitenin belirli kategorilerde olduğunu düşünelim. Bu binlerce sitenin kitlesine ulaşması ve pazar payından kendisine ait olanını çıkarması lazım. Bu yüzden arama motorlarında yüksek sıralarda çıkmanın önemi büyük. Bu da seo’dan geçiyor.

Cevapla

Pazarlama sisteminde seo gerçekten önem taşıyan birşey özelliklede Search Engine Optimization sistemi Türkiyedeki bütün webmaster’lar bilidniği gibi google’a exlendli çalışırlar google’ın en sevdiği çalışma sistemide seo içerikli sistemlerdir zaten bu tür sitelerin sıralamada yer alması ve müşterilerine daha kolay ulaşmasına imkan sağlıyor bu yüzden seo pazarlamada’da çok öenmli bir etken olduğunu düşünüyorum

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir