Samsung Tizen işletim sistemine yatırım yapıyor

Güney Kore şirketi olan Samsung Tizen işletim sistemi ile çalışacak Z markalı ilk akıllı telefonun üretimine hazırlanıyor.

Tizen ve samsungBildiğimiz gibi Samsung’un birçok akıllı telefonu Android platformundan yararlanıyordu , son zamanlarda ise şirket alternatif işletim sistemlerinin uygulanması için Intel şirketi ile işbirliğine başladı.Bu yöntemle şirket kendisinin Android’e sahiplik eden Google şirketinden bağımlılığını da azaltmaya çalışıyor. Güney Kore şirketi bu hafta San Francisco’da açılacak konferansta yeni akıllı telefon sunmayı planlıyor. Telefonun fiyatı ise henüz belli değil.

Yine de Samsung Android ile çalışan taşınabilir cihazların dev üreticisi olarak kabul ediliyor.

Rekabet Daha da Güçleniyor!

Şirket aynı sistemle çalışan HTC, Sony ve LG gibi diğer şirketlerle karşı artan rekabete yeni bir hava getirmeye çalışıyor.Samsung’un Android telefon satışında azalma olmaya başladığı için şirket kendi liderliğini korumak için yeni yollar arıyor.Tizen işletim sisteminin oluşturulması da bu amaca hizmet ediyor.Şu anda en büyük sorun ise Tizen platformu için programların eksikliği. Samsung artık şimdiden yetenekli programcıları çekmek için aramalara başladı.Kurulması öngörülen “Tizen Store” da tamamen Samsung’a ait olacak ve şirketin daha fazla gelir elde etmesine yardımcı olacak.

Samsung yeni işletim sistemiyle çalışacak ilk telefonların üretimi teknik eksiklikler yüzünden birkaç kez ertelenmişti.
Aynı zamanda, bu işletim sistemini Samsung Galaxy Gear 2 akıllı saatlerinin son modellerinde ve akıllı televizyonlarda da kullanılacağı umut ediliyor.

 

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Tizen işletim sistemli Samsung Galaxy S5 de çıkacak diye biliyorum.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir