Samsung’un Çin Şirketi ile Başı Dertte!

Güney Kore’nin dev elektronik üreticisi Samsung Electronics Co. şirketi Çin ‘in izinsiz çocuk işçi çalıştırmakla suçlanan Dongguan Shinyang Electronics Co şirketi ile iş ilişkilerini durdurdu. Bu hususta Reuters ajansı bilgi verdi.

Çin şirketi Samsung ‘un ürettiği akıllı telefonlar için tamamen set parçaları üretiyordu.

Samsung temsilcilerinin göre, şu anda araştırmalara Çin ‘li makamlar da dahil edildi. Şirket temsilcileri “Dongguan Shinyang Electronics ‘in adresine seslendirilen suçlamalar doğru olsa, biz tedarikçi ile ilişkileri bozmayacağız” açıklamaısnda bulundu.

Dongguan Shinyang Electronics temsilcileri konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.
Bir süre önce konut kurmayı New York’ta bulunan China Labor Watch (CLW) hukuk örgütü Güney Kore üreticisini Çin ‘deki fabrikada yasadışı çocuk çalıştırıldığını söyleyerek suçladı.Samsung olay ile ilgili araştırma yapacağına söz verdi.

China Labor Watch örgütünün verilerine göre, Samsung ‘un Çin ‘in Quandun eyaletinde bulunan fabrikasında yaşı 16 dan az olan beş işçi çalışıyor ki, bu da yasadışı! Ayrıca, örgüt Güney Kore şirketini işçilerin maaşlarının geciktirilmesinden, yetersiz sosyal sigortasından itham ediyor.

Bu arada, konut kurmayı Seul’de bulunan Samsung Electronics şirketi Güney Kore’nin en büyük elektronik üreticisidir. Ülkede 80 şirkette 286 bin kişi çalışıyor. 2014 yılının ilk çeyreğinde Samsung ‘un net karı 7,57 trilyondu.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn1Share on Facebook0

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Samsung’un başıda dertten kurtulmuyor maşaallah.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir