Rusya’da YotaPhone 2 satışlarına başlandı

Rusya’da bu aydan itibaren YotaPhone akıllı telefonunun ikinci versiyonunun satışlarına başlandı..

Şirket 2014 yılının Şubat ayında Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress sergisinde YotaPhone akıllı telefonunun ikinci sürümünü göstermişti. YotaPhone 2 YotaPhone 1’den farklı olarak ikinci ekranı ile dokunmatik ve SMS yazmaya, çağrılara cevap vermeye ve başka işlemler yapmaya imkan veriyor.

YotaPhone 2

Yeni YotaPhone akıllı iki ekranla donatılmış: film izlemek, fotoğraflara bakmak, internette çalışmak için 1920×1080 çözünürlükü renkli 5 inçlik Amoled ekran ; bildirimlere bakmak, elektronik kitap okumak için ise 960×540 çözünürlüklü siyah 4,7 inçlik EPT (elektronik mürekkep teknolojisi) ekran. Her iki ekran tamamen dokunmatik özellik ile donatılmış. Siyah renkli ekranda (arka ekran oluyor) SMS yazmak, çağrılara cevap vermek oldukça kolay. Cihaz 2,3 QHz dört çekirdekli işlemci ve iki kamera ile donatılmış. Flash özelliğine sahip 8 megapiksellik arka kamera ve 2 megapiksellik ön kamera. YotaPhone aklıllı telefonunun temel hafızasının hacmi 2 GB dahili bellek ise maksimum 32 GB yer sunma özelliğine sahip.

Yota Devices bu akıllı telefonu Avrupa’nın 20 ülkesinde satmayı planlıyor ve sonraki yılın başında bu listeye Asya-Pasifik bölgesinden bazı ülkeleri ve Çin’i dahil edecek. Yota Devices’in Genel Müdürü Vladislav Martınov ileride YotaPhone akıllı telefon satışının %33 ‘ünün Kuzey Amerika pazarının payına düşeceğini söyledi.

YotaPhone 2 Teknik Özellikleri

Android Sürümü : Android 4.4.3 işletim sistemi

İşlemci : 2,2 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon işlemci

RAM : 2 GB RAM

Kamera : 8 MP Arka kamera – 2MP Ön kamera

Çözünürlük : 1920×1080 çözünürlüklü ön ekran – 960×540 çözünürlüklü arka ekran

Hafıza : 32 GB dahili depolama kapasitesi

Pil :2.500 mAh Batarya (Kablosuz şarj desteği mevcut)

Kablosuz : Bluetooth 4.0 ve NFC

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn1Share on Facebook0

2 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Gerçekten mükemmel bir telefon yapmışlar. Gerek özellikleriyle, gerek kendi dış tasarımıyla 10 numara bir telefon denebilecek şahane bir yapıt. Piyasada olsa almak isterim yani …

Cevapla
Serkan Akçay
22 Ocak 2015 15:21

Çok güzel ben de almayı düşünüyorum gayet hoş şekli var aslında özellik daha önemli ama olsun.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir