PES 14 İncelemesi

pes14

Pes 2014 diyince aklınıza Pes 2013‘ün gelişmiş hali sakın ola gelmesin.Bana göre tamamen farklı bir stil seçmiş KONAMİ bu oyunda.Yani FİFA tarzına geçmiş diyebiliriz.O klasik PES tarzından geriye hiç bir şey kalmamış.Oyunu gerçekleştireceğiz diye içine etmiş adamlar.Ne paslar yerine gidiyor ne şutlar.Sahanın zemini çok kötü.Çok boğuk ve tek renk oldugundan oyunu oynarken size “Atari” havası veriyor.Daha iyi bir görüntü kalitesi beklerdim Konami’den.

Ama top kontürolü diğer oyunlara göre daha üst sıralarda diyebilirim.Topla daha kolay hareketler yapabılıyorsunuz.Gözüme çarpan bir özellik daha aktarayım size ; Top taça çıkınca oyuncular topun peşinden koşup topu kendı ellerıyle yerden alıyorlar ve  taçı hemen kullanıyorlar diğer oyunlardaki gibi oyun logusu göz önüne gelmiyor yani oyun kesilmiyor bu da artı bir özellik tabiki.Aynı zamanda kaleciler artık daha gerçekçi , yanı önceki oyunlardaki gibi 100 metre uçmuyorlar.Taraftarlar üzerinde de bir çok değişiklik yapılmış , önceki gibi karton hissi vermiyorlar aynı zamanda sahanın etrafıda bir o kadar gerçekçi.

PES 2014 = FİFA + ATARİ

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Can Turgut
12 Ekim 2014 15:25

2013 kadar rağbet görmedi bana göre. Ama Fifa 2015’den sonra Pes 2015’inde harika olacağını yani olması gerektiğini düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak?

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir