Özgün Makalenin Önemi

Özgün makale neden önemlidir , neden webmaster forumlarında bu kadar satışı yapılıyor diye hiç düşündünüz mü ? Neden insanlar bu kadar üzerinde duruyor bu işin?

Gelin ufak bir örnekle size açıklayayım.Herhangi bir açık alanda olduğunuzu düşünün.Burası bahçe , kafeterya veya bir meydan olabilir.Düşünün herkes aynı renk hatta aynı desende bir gömlek giymiş.Aradığınız bir kişide bu topluluğun içinde.Bu kişiyi rahatlıkla bulabilir misiniz? Tabiki de hayır.Bu işi birde sizin açısından düşünelim.Herhangi bir arama motorunda bir sorununuz için çözüm arıyorsunuz , sorununuzu arama motoruna yazdınız önünüzde binlerce site çıktı.Hemen ilk siteye zıplayıp denilenleri yaptınız , fakat sorununuz hallolmadı.İkinci sıradaki siteye baktınız ilk sıradaki site ile aynı.Üç , dört , beş derken sorununuz hallolmadı.Eee bu siteler hani size yardımcı olmak için vardı?Hepsi aynı içeri girmiş ve sorunun tam çözümüde bu değil?

Google botları websitenizdeki makaleleri incelerken sizin düşüncelerinizi , sizin cümlelerinizi görmek ister , özgünlük ister.Aslında sadece Google değil bunu bütün arama motorları ister.Zaten öne çıkan bloglara bakarsanız içeriklerinin büyük ölçüde özgün olduğunu görürsünüz.

Bu makalemde özgün makalenin önemini size basit bir dille anlatmaya çalıştım.Umarım yararlı olmuştur.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn1Share on Facebook0

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir