Microsoft’un Önemli İsmi İstifa Etti

Yeni nesil konsol satışlarında PlayStation 4‘ün bir hayli gerisinde kalan Xbox One, Microsoft‘u da bir hayli zora sokmuş durumda. Bugüne kadar Xbox’ta irili ufaklı istifalara neden olan Xbox One, bu sefer büyük bir ismin firmayla yollarının ayrılmasına neden oldu.

MCV‘nin haberine göre 1989 yılından beri Microsoftta çalışan ve 2006yılından beride Xbox Avrupa‘nın başındaki isim olan Chris Lewis, firmadan ayrılacağını açıkladı.

microsoft-playstation

Lewis‘in bu ayrılık haberi Xbox‘ın yetkili ismi Yusuf Mehdi tarafından da doğrulandı. Mehdi, Lewis‘in ayrılık kararını başka firmalarda çalışmak istemesine bağladı ve Microsoft‘a sunduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etti.

Mehdi her ne kadar Lewis‘in ayrılık kararını, şahsi alınmış bir karar olarak nitelendirse de, Xbox One‘ın Avrupa‘da PlayStation 4‘ün çok gerisinde kalmasının da bu ayrılıkta bir rolü var gibi görünüyor. Bakalım Microsoft’ta benzer ayrılıklar da yaşanacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Acaba, acaba, acaba Apple gibi sonu hüsran mı olacak. Yoksa bu hüsran yerine güzel ve harika bir başlangıca mı işaret bekleyip göreceğiz.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir