İstatistiklerle Sosyal Medya [İnfografik]

Sosyal medya hayatımızda olmazsa olmaz konuma yerleşmiş durumda. Artık nerdeyse hepimizin en az bir sosyal ağda üyeliği var. Bazılarımız uyanır uyanmaz ilk iş olarak sosyal ağlardaki profillerine göz atıyor. Sosyal medyaya bu denli alışmışken sosyal medyayı istatistiksel olarak düşündünüz mü ? Dünyada en çok kullanılan sosyal ağlar , hangi ülke en çok  hangi sosyal ağı seviyor? Sosyal medyada başarılı olabilmek için neler yapılmalı?

Bu soruları düşünerek sizler için bir infografik hazırladım.Umarım beğenirsiniz.

İstatistiklerle sosyal medya (infografik)

 

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn2Share on Facebook0

Benzer Yazılar

3 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Yaratıcı ve etkili bir infografik olmuş. Sosyal medya açıkçası hayatımızın en önemli parçası haline geldi. Öyle ki eskiden vakit geçirmek için kullandığımız mecralar, artık iş hayatımızın ve arkadaşlık ilişkilerimizin merkezine yerleşti. Bakalım ilerleyiş bize neler gösterecek?

Cevapla

Sadece bir yazı için infografik hazırlamışsın. Ortada bir emek var ben de bunu tebrik eder, desteklerim arkadaş. Yukarıda sosyal mecralarda popüler olmanın ipuçlarını bırakmışsın. Ancak günümüzde kolayca; sahte kullanıcılar ile takipçi çoğaltmak mümkün ve bu durum çok can sıkıcı. Ama sosyal platformların hayatımızın birer parçası olduğu ve vazgeçilmez bi’hal aldığı ortada.

Cevapla

Sosyal medyanın kullanım istatistiklerinden görünen artık masa üstü yada diz üstü bilgisayarların kullanımının gün geçtikçe mobil kullanıma doğru büyük bir hızla ilerlediği görünmektedir. Ayrıca bu infografik ile sosyal medyanın gücünü rakamlarla net olarak görebiliyorsunuz.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir