İphone Ailesinin Son Üyesi Apple İphone 5S

iphone-5s

Her tasarımı henüz piyasaya dahi çıkmadan sipariş almaya başlayan, reklam kampanyaları merakla beklenen ve ürünleri piyasaya çıkmasıyla birlikte dengeleri de alt üst eden Apple bugünlerde iphone ailesine yeni üyeler kazandırmasıyla gündemde! Bazen spekülasyonlarla birlikte anılmaktan da kurtulamayan iphone ailesinin son üyesi apple iphone 5S meraklıları ile buluştu.

Bilindiği gibi iphone ailesinin her yeni bireyi, ailenin bir diğer üyesi ile kıyaslanır. Bu iphone geleneği iphone ailesinin son üyesi apple iphone 5S piyasaya çıktığında da bozulmadı. 5S’nin kıyaslandığı ürün iphone 5 oldu. Bu yeni tasarımın ilk dikkat çeken özelliği son derece renkli bir kullanım sunuyor olmasıdır. Hatta şimdiden iphone 5S 2014 yılının en çok konuşulacak ve tartışılacak ürünleri sıralamasına girmeyi başardı.

İşte İphone 5S Nasıldır Sorusuna Yanıt!

Uzay grisi, altın rengi ve gümüş rengi şeklinde 3 iddialı renk seçeneği sunan iphone ailesinin son üyesi apple iphone 5S 16 GB, 32 GB ve 64 GB kapasite seçeneklerini de tutkunlarına sunmayı ihmal etmiyor. A7 çip barındıran bu tasarımın 64 bit mimarisi ilk dikkat çeken özelliklerden biri oldu. Ekranı gayet geniş ve haliyle kullanımı da gayet eğlenceli demek yanlış olmayacaktır.

Dijital pusula, hücresel ağ gibi özellikleri bünyesinde barındırdığını belirtmeye gerek yok! Wi-fi gibi ek özellikler zaten mevcut. Yüz güldüren esas özelliği ise ana ekran düğmesinde yerleşik parmak izi sensörünün bulunması oldu. Aynı zamanda birden fazla dil karakterini de aynı anda ekranda görüntüleme gibi bir şansa sahip olabiliyorsunuz. Kullanılma oranı yüksek bir özellik midir, hayır! Ancak mevcut olması yüzleri her nedense güldürüyor.

Kamerası ise minik sürprizlerle dolu diyebiliriz. Otomatik netleme gibi özelliklere pek çok yeni unsur eklenmiş durumda. Aynı zamanda videolara konum bilgisi eklenebiliyor. Yüz algılama sistemi de tasarıma dahil edilen özellikler arasında yer alıyor. Tüm bunlar hakkında ilk kullanıcı görüşlerini öğrenmek isteyenler www.iyi.net adresine tıklayabilir. Aynı zamanda bahsi geçen tartışmaların gerçekleştiği platformlardan biri olan bu adres teknik bilgiler konusunda da ziyaretçilerine bir hayli bonkör davranıyor

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0
Etiketler: apple, iphone, iphone 5, iphone 5s,

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir