Huawei 3X : 8 Çekirdekli Akıllı Telefon

Huawei  şirketi yeni 3X akıllı telefonunu sonunda gösterdi. Yeni telefonları olan 3X ‘ü 8 çekirdekle donatmışlar  ve Huawei 3X “LTE Cat 6” ağını destekliyor. Çin şirketinin iddiasına göre, piyasada hiçbir telefonda bile işlevsel özellik yok.

Huawei-3c

Huawei 3X modeli 1920×1080 piksel tarif boyutlu 5 inçlik ekran, 2 GB Ram ve 16 GB dahili hafızaya sahip.

Huawei 3X’nin arka kamerası 13 megapiksel ve flaş özelliği bulunuyor. Selfie ve videolar için 5 megapiksellik ön kamerası bulunan Huawei 3X kamera açısından bizleri tatmin ediyor diyebilirim. Ayrıca çekilen fotoğrafların hızlıca düzenlenmesi için Huawei 3X’de özel bir uygulama da bulunmakta.

Cihaz 3100 milliamper  kapasiteli pil ile çalışıyor. Üretici Huawei konuşma modunda telefonun çalışma süresinin 16 saat olduğunu bildiriyor Ayrıca Huawei 3X özel enerji tasarrufu yapan bir telefon oldugu için şarj sorununu da ortadan kaldırıyor.

Huawei 3X akıllı telefon saniyede 300 Mbit kadar yükleme hızına sahip ve  LTE Cat.6 ağını destekliyor. Desteklenen iletişim listesinde, ayrıca “Wi-Fi 802.11a / b / g / n”, “Bluetooth 4.0” ve “GPS / QLONASS” var. Huawei size Android 4.4 KitKat işletim sistemi yüklü biçimde sunuluyor..
Akıllı telefonun satışa çıkarılma tarihi ve fiyatı hakkında malesef ki henüz bir bilgi yok.

 

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

8 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Telefon güzel duruyor özellikle kasasını sevdim ama param olursa ya Lumia ya da Xperia almak isterim.

Cevapla
Mehmet Polat
12 Ekim 2014 15:20

Markası garip geliyor ama işlevi harika bir telefon bazıları markası tanındık değil deyip almayacaktır ama gayet hoş bir telefon benim telefonumun modası geçerse düşnürüm almayı :)

Cevapla
Can Turgut
12 Ekim 2014 15:22

Belki adından dolayı pek kimse yanaşmayabilir ama yinede piyasadaki bir çok telefona kafa tutacak düzeyde gibi.

Cevapla
Bertug Erdem
12 Ekim 2014 15:48

Telefon her ne kadar güzel dursa bile teknik özellikleri düşük. 2 GB Ram yerine daha stabil çalışması için 3 GB Ram konulabilirdi. Piyasaya baktığımızda artık güçlü telefonlarla birlikte bu 2 GB , 1 GB Ramlı telefon alanların elinde patlayacak. Çünkü 64 Bit popüler olacak. Bununla birlikte 8 GB Ramlı telefonlar bile görebileceğiz. ;)

Cevapla
Emre Uzun
12 Ekim 2014 16:26

Katılmaktayım fakat en azından fiyatına göre iyi bir cihaz olarak düşünüyorum.

Cevapla

Telefon General Mobile Discovery Elite telefonun fiyatını geçerse pek tutulmaz özellikleri eş değer tasarım olarak GM Discovery Elite daha şık. Bu nedenle 1000 lira gibi bir fiyatı olursa alınabilir.

Cevapla

Xioami ve Huawei iki büyük dev. Ülkemize sağlam bir giriş yapmaları lazım artık. Kasik markalardan sıkılanlar için iyi bir alternatif ikisi de

Cevapla
Enes YARALI
17 Ekim 2014 22:21

Huawei telefon pazarında gerçekten iyi çalışmalar yapmaya başladı. Şu an pek bilinmiyor ama yakında vazgeçilmezimiz olabilir :)

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir