Hızını Alamayan TİB Bu Sefer Google Plus’ı Erişime Kapattı!

Daha önceden Twitter ve Youtube‘u erişime engellemesiyle tanınan Telekominikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) şimdi de dünyanın en büyük sosyal platfomlarından biri olan Google Plus’ı erişime kapattı.

11.06.2014’ten beri Google Plus’a erişim sağlayamayan internet kullanıcıları BTK ( Bilgi Teknolojileri İletişim Kurulu) ‘nın sayfasına baktıklarında Google Plus’un erişime engellendiği gerçeğiyle karşılaştılar.Dünyanın en büyük arama motoru olan ve kullanıcılarına hizmet veren Google’ın sosyal ağının Türkiye sınırları içerisinde erişime engellenmesi arama motoruna çok büyük bir darbe oldu.Daha önceden Twitter ve Youtube gibi büyük sosyal ağları engelleyen TİB’e tepki çok büyük oldu.

BTK sorgu sayfasında şu ifadeyi yayınladı :

5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi(plus.google.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 10/06/2014 tarih ve490.05.01.2014.-113227 sayılı kararına istinadenTelekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Güncelleme : Google Plus erişime yeniden açıldı.TİB’den gelen açıklamaya göre Google Plus içerik yüzünden değil , teknik bir aksaklık nedeniyle kapatılmış.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir