Google Webmaster Tools ‘a Site Kaydı Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar ne kadar geç olsada öncelikle hepinize iyi bayramlar.Bu makalemde Google Webmaster Araçlarına nasıl kayıt yapabileceğinizi anlatacağım.

Google Webmaster Tools yani Türkçe adıya Google Webmaster Araçlarına kayıt yapabilmemiz için bir Google hesabımızın olması gerekmekte.Eğer Google hesabınız bulunmamakta ise kendinize yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.Eğer hesabınız zaten mevcut ise https://www.google.com/webmasters/tools/ adresine giriş yapıyoruz.Kayıt olduğumuz mail adresimiz ve şifremiz ile giriş yapıyoruz.Hemen ardından sağ tarafta bulunan turuncu renkli Site Ekle butonuna tıklayarak websitemizi ekliyoruz.Burda dikkat etmeniz gereken şey websitenizi “www” ibaresi ile kullanıyorsanız site adresinizi “www.siteadresi.com” olarak girmelisiniz eğer “www” ibaresi ile kullanmıyorsanız “siteadresi.com” olarak girmelisiniz.Site adresinizi girdikten sonra Google sizden girdiğiniz adresin size ait olduğunu doğrulamanız gerektiğini isteyecektir.

Google Webmaster Tools Kayıt

 

Bu HTML doğrulama dosyasını indirin‘e tıklayıp dosyamızı indiriyoruz.Ardından dosyayı websitemizin ana dizinine yüklüyoruz.Dosyayı ana dizine yükledikten sonra “Doğrula” butonuna tıklıyoruz.Karşımıza şöyle bir ekran geliyor.

Google Webmaster Tools Kayıt Başarılı

Artık websitemizi Google Web Yöneticisi Araçlarına kaydettik.Artık Google gibi getir dahil bir çok Google Web Yöneticisi seçeneğini websitemiz üzerinde kullanabiliriz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Google Webmaster Tools’a kayıt olamayan arkadaşlar için yararlı bir konu olmuş.Anlatımınız da gayet içten ve samimi.Teşekkürler :)

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir