Flappy Bird Kaldırılıyor!

Son zamanlarda mobil oyun dünyasını kasıp kavuran Flappy Bird oyununu mutlak sizde oynamışsınız. Hatta bazılarınız daha ilk basamağı bile geçemeden oyundan çıkmış, yapımcıya küfürler yağdırarak oyunu silmiş olabilirsiniz. Çok kısa zamanda on milyonlarca indirme sayısına ulaşarak heme App Store, hemde Google Play Store’da birinciliğe yerleşen Flappy Bird oyununun yapımcısı Dong Nguyen’i rahatsız eden de bu olmuş. Nguyen, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Flappy Bird kullanıcılarından özür diledi ve oyunun 22 saat içinde kaldırılacağını söyledi. Yapımcı “Buna daha fazla katlanamıyorum.” diyerek açıklamasını bitirdi.

flappy-bird-kaldiriliyor

Nguyen’in oyunu sadece bir gece de can sıkıntısından yaptığı ve oyunda bulunan Google reklamları sayesinde günde 50 bin dolar civarında bir para kazanacak duruma geldiği konuşuluyordu. Bu kadar çok para kazanmanın sorumluluğunı kaldıramayan Dong Nguyen’in, gelen tepkiler, söylenen kötü sözler artık canına tak etti ve oyunu kaldırmaya karar verdi. Ayrıca Dong Nguyen üstüne basa basa oyunu asla kimseye satmayacağını söyledi. Bundan sonraki hayatında tekrar oyun yapacağını belirten Nguyen, Flappy Bird’ü kaldırmasının nedeninin her hangi bir hukuki sorun olmadığının da altını çizdi.

Ek olarak belirtmek isterimki Flappy Bird hilesi bulunmamaktadır.Piyasada çalışan bir kaç hile var fakat bunlar telefonunuzu “root” ederek çalıştırabileceğiniz hileler.Bu hileler hem oyuna hem de telefonunuza zarar vereceği için burda belirtmiyorum.

Flappy Bird kaldırılmadan indirek isteyenler aşşağıdaki linkten oyunu Google Play Store üzerinden indirebilirler.

Flappy Bird İndir (Android)

Flappy Bird İndir (İOS)

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

Benzer Yazılar

3 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Volkan Atabey
09 Şubat 2014 15:21

Birde biz deneyelim bakalım nasıl bir oyunmuş :)

Cevapla

Tam zamanında indirdiniz sanırsam , şu anda uygulama mağzadan kaldırıldı çünkü :)

Cevapla

acayip sinir olmuştum bu oyuna

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir