Far Cry 3 İncelemesi

far-cry

Merhabalar Far Cry 3  oyunu 2 gün önce bilgisayarıma indirmiş bulunmaktayım.Oyun bildiğimiz gibi Far Cry 1 ve 2 serisinin devamı niteliğinde.Fakat ne 1 ne de 2 Far Cry 3 ‘ün verdiği zevki tattırmıyor diyebilirim.Far Cry 3 ; bu güne kadar oynadığım en güzel bilgisayar oyunları listesinde ilk 3 ‘te vardır. 

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi : Windows XP , Vista , 7 veya Windows 8

İşlemci: Intel Core ® 2 Duo E6700@2.6 GHz veya AMD Athlon64 X2 6000 + @ 3.0GHz ya da daha iyisi

Bellek : 2 GB Ram ( 2 GB Biraz kasma yapabilir.Bellek olarak 4 GB ve üstünü tavsye ederim bu oyun için)

Ekran Kartı: 512MB Video RAM (1GB Video RAM), DirectX9c (DirectX11) Shader Model 3.0 (Shader Model 5.0) DirectX: 9.0c

Ses: DirectX Uyumlu (Tavsiye Surround Sound 5.1 uyumlu)

HDD: 15 GB boş disk alanı

Oyun Hakkında

The Walking Dead’ı izlediğinizi varsayarsak oyunda da TWD ‘deki gibi 2 ana grup mevcut.Siz arkadaşlarınızla bir adaya eğlenmeye gidiyorsunuz.Türlü sporlar yaparak vakit geçirirken birden adadaki bir grup kötü insan tarafından yakalanıyorsunuz.Ardından sizi ve bir arkadaşınızı kafese koyup dalga gemeye başlıyorlar.Arkadaşınız ile birden kafesi kırıp hem kurşunlardan hem de adadan kaçmaya çalışırken birden biri elinizden tutup sizi kendi köyüne götürüyor ve size yardımcı oluyor.Artık sizde kendınızı o koyden hissediyorsunuz ve size verilen gerekli görevleri yapıyorsunuz.

Oyunda yeni keşfettiğim bir seçenek daha var.Crafting!Buradan kendinize özgü eşyalar yapabılıyorsunuz tabiki sizden bazı şeyler istiyor.Örneğin ayı derisi , koç derisi gibi.Bu şekilde oyunda daha güçlü olabiliyorsunuz.

Skillere yani yeteneklere gelecek olursak oyunda bol bol yetenek mevcut.Tabi bu yetenekleri açmak için size tecrube lazım.Tecrubeyi de hayvan avlayarak , adadaki diğer kötü olan grupla çatışarak veya görev yaparak kazanabilirsiniz.(Size tavsiyem görev yapın.Görevler çok iyi tecrube veriyor)Bu sayede skillerimizi açabiliyoruz.Örneğin “Takedown” adlı skill.Karşıdaki düşmanı sessizce bıçağımızla öldürmeye yarıyor ve bize 30 tecrube puanı verıyor.

Bunların yanı sıra oyunda  ok ve yayla avlanma yapabiliyoruz.Okumuzu ve yayımızı herhangi bir silah marketinden aldıktan sonra istediğimiz hayvanı avlayabiliyoruz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn1Share on Facebook0

1 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Far Cry 3’ü oynamayanlara özet geçerek şöyle söyleyeyim. Grafikler o kadar gerçek ki sanki oyunun içerisindesiniz. Yapmanız gereken ne mi? Sadece HD bir ekrana sahip olmak. Sonrasında zaten farkı göreceksiniz.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir