Facebook’un yüz tanıma sistemi DeepFace

Facebook’un yüz tanıma teknolojisi son zamanlarda herkesi çok endişelendiriyor, çünkü bu yüz tanıma aracı insanların resmini görünce, bu insanın kim olduğunu anında gösteriyor.

facebook-yüz-tanıma

 

Facebook’un bu yüz tanıma teknolojisinde elde ettiği başarı, onun diğer sosyal ağlardan daha üstün olduğunu gösterdi. Facebook temsilcilerinin verdiği bilgi de içermektedir ki: “Kullanılan DeepFace isimli yüz tanıma teknolojisi artık gerçek bir insan gibi insanları tanıyabilecek”. Bu ise demektir ki, çok yakında aileniz ve arkadaşlarınız yüzünüzü ne kadar iyi tanıyorsa, Facebook da o derece de tanıyabilecek.

Artık modern dünyamızda sosyal ağlardan kenarda kalan çok az kişi bulunuyor.Sosyal ağları kullanan insanların üzerinde yapılan bir araştırmaya göre Facebook ilk sırada. Bu kadar kullanıcı sayısına rağmen Facebook’un yüz tanıma aracı DeepFace fotoğraflardaki yüzleri 97,25% doğru tanımlıyor. Facebook’da yaptığınız her bir resim paylaşımı ve işaretleme, bu teknolojinin bir adım daha ilerlemesini sağlıyor. Aile üyelerinizin ve yakınlarınızın da içinde yer aldığı resimleri paylaşırken bir kez daha düşünmenizi öneririm.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

2 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Hey yavrum hey,
ben diyorum yıllardır o yüzden ne facebook, ne twitter var bende. Yakar adam yakar. :)

Cevapla

Bu Deepface özelliği özellikle de fotoğrafları etiketleme işini kolaylaştırmak için yapıldı bence :)

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir