En uzun pil ömrü olan Samsung telefon modelleri

Cep telefonu ile ilgili yaşanabilecek en büyük hayal kırıklığı; evden dolu şarj ile çıkmanıza rağmen en ihtiyacınız olduğu anda telefon tarafından yarı yolda bırakılmak olsa gerek. Cep telefonu teknolojisi her gün daha iyi bir düzeye ulaşmasına rağmen, telefonun şarj problemi ne yazık ki hala tam anlamıyla bazı modeller için çözülemedi. Bu yüzden cep telefonu sahipleri bazen şarj aletine bağlı olarak yaşamak zorunda kalıyor. Dışarı çıktığında mekanlarda elektrik prizi aramaktan sıkılanlar ve cep telefonu ile uğraşmak istemeyenler için en uzun pil ömrüne sahip telefonlardan oluşan bir liste yaptık. Bu listede pil ömrü konusunda cömert davranan ve kullanıcılar tarafından bu özelliği nedeniyle sevilen Samsung modellerini öne çıkardık. Bu telefonlar sayesinde evden dışarı çıkarken acaba telefonu nerede şarj edebilirim kaygısı olmadan seyahat edebileceksiniz.

Samsung Galaxy S4

Akıllı telefonlar açısından en uzun pil ömrü olan cep telefonu olarak Samsung Galaxy S4 modelini söyleyebiliriz. Bu teknoloji harikası telefon rekabet ettiği kulvarın kesinlikle bir numarası. Arama süresi 1051 dakika yani yaklaşık olarak 17.5 saat boyunca telefon ile görüşme yapabiliyorsunuz. Bu da neredeyse imkansız gibi görünen mükemmel bir süre. Eğer telefonunuz doğru düzgün konuşmadığınız halde bile 17 saat dayanan bir şarja sahip değilse bunun önemini kesinlikle daha iyi anlıyorsunuz. Pil ömrünü en çok tüketen şeylerden birisi de kesinlikle internet ve wifi ile yapılan işlemler elbette. Telefonlar internet ve uygulamalar ile daha fazla haşır neşir oldukça telefonun internetteyken şarj süresi de azalıyor. Samsung Galaxy S4 modelinde ise 405 dakika yani yaklaşık 7 saat internette sörf yapabiliyorsunuz. Bu özelliklerin normal bir telefonda değil de akıllı telefonda olduğunu düşünürseniz oldukça başarılı olduğunu fark edeceksiniz.

Samsung Galaxy S4 Mini

Tıpkı büyük versiyonu Galaxy S4 Mini’de de pil ömrü konusunda kullanıcı dostu bir teknolojiyi göreceksiniz. Bu modelde telefonla aralıksız konuşma süresi 746 dakika yani yaklaşık 12.5 saat. Boyuna göre büyük işler başaran bu cep telefonu ile ne kadar sürede internette gezinebilirim diye merak edenlere de 7 saate yakın bir süre internette gezinme süresi olduğunu söyleyebilirim. İnternette dolaşmak için 394 dakikanız var. Tek bir şarj ile bu kadar süre internette gezebilmek bu boyutta telefon için büyük başarı. 8 MP kamerası, 4.3 inch ekranı, 64 GB’a kadar arttırılabilen hafızası ile de oldukça iyi bir model.

Samsung Galaxy Note N7000

Cep telefonu piyasasının en uzun pil ömrüne sahip telefonlarından biri olan Galaxy Note N7000, 2500 mAh’lık bir pile sahip. 2G şebekesi üzerinde yaklaşık olarak yirmi altı saatlik bir görüşme ve 1000 saate yakın bir bekleme kapasitesine sahip olan bu telefon, 8MP kamerası ile de oldukça keyifli bir deneyim sürmenize yardımcı oluyor. Peki bu telefonun 3G üzerinde kullanım süreleri nedir diye merak edenlere de söyleyeyim küçümsenecek gibi değil, kesinlikle. 13 saat görüşmeye kadar dayanabilen pil, 820 saat bekleme süresi de sunuyor. Samsung Galaxy Note N700 telefonu öne çıkaran bir diğer özelliği ise 5.3″ süper amoled ekrana sahip olması. Bu telefon sayesinde ayrıca bir tablete ihtiyaç duymadan büyük ekrandan çalışabilir veya oyun oynayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 3 Neo

Galaxy Note deneyimini yansıtan Galaxy 3 Neo, 3100 mAh bir pile sahip bu da uzun süreli telefon kullanımlarına izin veriyor. Galaxy Note serisinin bu modelinde 3G açık olarak konuşma süresi yaklaşık 18 saat. 3G açıkken 540 saate kadar bekleme süresine sahip olan Galaxy Note 3 Neo konuşma ve bekleme süreleri açısından türündeki çoğu modele fark edecek kadar uzun ömre sahip. Super amoled ekranı da olan Note 3 Neo’nun hafızası 64 GB’a kadar genişletilebiliyor. Uzun pil ömrünün yanı sıra 5.5 inçlik ekranı ve Google Play uygulama desteğiyle birlikte düşünüldüğünde Android işletim sistemcisine sahip olan bu telefon oldukça uygun görünüyor.

Samsung i9001 Galaxy S Plus

Pil ömrü konusunda efsane olan telefonlardan birisi ise kesinlikle i9001 Galaxy S Plus, 1650 mAh pile sahip olmasına rağmen 750 saate kadar bekleme süresine sahip. Samsung’un bu modelinde konuşma süresi ise 12 saat.

Samsung Galaxy S2

4.3’lük amoled ekranıyla Galaxy serisinin öncü telefonlarından biri olan Galaxy S2, 18 saate yakın konuşma süresine izin veren 1650 mAh pile sahip. 1.2GHz çift çekirdekli bir işlemciye sahip olan telefonda bekleme süresi ise 710 saat. Samsung Galaxy S2 fiyatları sayfasından en uygun fiyatları bulabilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

6 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Samsung Galaxy Note 3 kullanmaktayım. Pil ömrü oldukça iyi , ekstra bir program kullanmıyorum. Fakat 4g ile bağlandığımda şarjın hızlı tükendiğini gördüm. Bunun haricinde en çok Candy Crush tarzı oyunlarda hızlıca şarj bitmekte.

Cevapla
Uğur Çiftci
12 Ekim 2014 15:05

Her telefon kullanıcısının hayalidir BİTMEYEN PİL! Buna rağmen her geçen gün daha fazla enerji gerektiren yeni bir uygulama kullanıyoruz. Bunlar doğru orantılı. Pil üreticileri ne kadar uzun ömürlü pil üretirse telefon markaları kullanıcılarına o kadar gelişmiş uygulama sunabilirler. Yani çok dayanıklı piller üretilse bile ortalama pil kullanım süresinin değişeceğini sanmıyorum.

Cevapla
Can Turgut
12 Ekim 2014 15:19

Bende iPhone var günde kaç kez şarj ediyorum sayısını unuttum. Tabiki bu kullanım ile alakalı bir durum ama Samsung’ların şarjının bu kadar uzun süre gittiğini bilmiyordum.

Cevapla

Bana göre Samsung , LG , Asus telefon markalarının arasında fazla bir fark yok. Kişiye göre değişir. Bir kişi olur 3-4 saate bu şarjı bitirir diğeri olur doğru düzgün telefona baktığı yoktur sadece aramak için kullanır 3-4 gün gider.

Cevapla
Sezai Acima
12 Ekim 2014 17:26

Ben telefon şarj oranının tamamen şahıs kullanımıyla ilgisi olduğunu düşünüyorum. 3G yerine, 2G kullanılsa parlaklık ayarlanılsa, kullanılmayan uygulamalar devre dışı bırakılsa şarj problemi olmayacağına eminim.

Cevapla

Benim telefon LG G2. Bence şarj sorununu çözen telefon bu. Samsung kullandım. Çok nitelikli ürünleri var evet ama şarj konusunda pek başarılı diyemeyiz.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir