Alexa Düşürme Yöntemleri

Bildiğiniz gibi Alexa webmaster arkadaşlar açısından çok önemli bir değer. Alexa dünyaki tüm websiteleri çapındaki otoritenizi gösteriyor aslına bakarsanız. Alexa düşürme yöntemleri adlı bu makalemde sizlere Alexa TR değerinizi ve Global Rank değerinizi nasıl düşüreceğinizi açıklayacağım.

Alexa  düşürme yöntemleri için 5 ana madde sıralayabiliriz ;

  • Backlink almak
  • Alexa Toolbar kullanmak
  • Alexa Widget kullanmak
  • Kullanıcıları yoruma teşvik etmek
  • Sosyal medyayı doğru biçimde kullanmak

alexa-düsürme-yontemleri

Alexa Değerini Düşürmek İçin Backlink Almak

Bu Backlink her derde deva dediğinizi duyar gibiyim. Aslına bakarsanız backlink Alexa açısından oldukça önemli. Çünkü aldığınız backlinkler websitenizin otoritesini yükseltecektir. Ee doğal olarak otoriteniz yükseldiği için Alexa değeriniz de düşmeye başlayacaktır. Burda önemli olan aldığımız backlinkin dofollow veya nofollow olması değil. Aslında dofollow veya nofollow hiç önemli değil. Önemli olan aldığımız backlinkin “Alexa Links” bölümünde gözükmesi. Kıssadan hisse aldığınız dofollow nofollow önemli olmadan tüm backlinkler sizin Alexa değerinizin düşmesine büyük katkı sağlar.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Alexa Toolbar Kullanmak

Alexa’nın kendi üretimi olan Alexa Toolbar kullanarak ziyaret etitğiniz websitelerinin Alexa değerinin düşmesini büyük ölçüde sağlayabilirsiniz. Doğal olarak gün içinde en çok ziyaret ettiğiniz websitelerden biri kendi websiteniz olduğu için Alexa değeriniz kısa zamanda düşecektir.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Alexa Widget Kullanmak

Alexa değerini düşürmede Alexa Widget kullanımı, Alexa Toolbar kullanımı kadar faydalı olmasa da  hatrı sayılır bir faydası var diyebiliriz. Kullanıcılar websitenize yerleştirdiğiniz Alexa kutucuğuna tıklayarak Alexa siteinfonuzu ziyaret edebilirler. Bu sayede Alexa’ya otomatik olarak ping yollamış olursunuz. Normal olarak Alexa değeriniz de düşmeye başlamış oluyor.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Kullanıcıları Yoruma Teşvik Etmek

Websitenize yapılan yorumlar Alexa değerini düşürmede büyük rol oynamaktadır. Herhangi bir makalenize yapılan yorumlar makalenin okuyucular tarafından organik olarak ziyaret edildiğinin kanıtıdır. Aynı zamanda makalenize yapılan yorumlar sitenin güncelliğini koruduğunu Alexa’ya kanıtlar. Bu yüzden kullanıcıları yoruma teşvik etmek Alexa değerinizde büyük ölçüde düşüş sağlayacaktır.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Sosyal Medyayı Doğru Biçimde Kullanmak

Sosyal medyaaa  , sosyal medya. Artık sağımız solumuz , önümüz arkamız sosyal medya oldu diyebiliriz. Aslına bakarsanız Alexa düşürmek için sosyal medya çok önemli bir etken. Sosyal medyada linklerinizi , makalelerinizi , site linkinizi paylaşarak websitenize hit alabilir , aynı zamanda doğal yollardan backlink kazanabilirsiniz. Bu denli büyük sitelerden backlink kazanmak hem backlink yönünden Alexa değerinizi düşürecek hem de websitenize hit kazanacaksınız. Kazandığınız hitler de ayriyeten Alexa değerinizi düşürecektir.

Sosyal ağlarda paylaşın : Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

Benzer Yazılar

19 yorum. Yorum yapmak istiyorum!

Alexa ile ilgili merak ettiğim konulara değinmişsiniz, benim açımdan faydalı bir yazı oldu. Teşekkür ederim.

Cevapla

Bi düşüremedim websitemin Alexa değerini. Bir yerlerde yanlış yapıyordum sanırım , fakat bu makale yararlı oldu. Hemen yazdıklarınızı uygulamaya başlıyorum. Umarım Alexa değerim düşer :)

Cevapla
Rezzan Kiraz
24 Eylül 2014 21:51

Gerisi sabır zaten, fakat Alexa eski tasarımı daha iyidi sanki şuan değişti ve karışık geliyor.

Cevapla
Tunahan Şenel
12 Ekim 2014 14:20

Alexa düşürmek için bir çok makale okudum ama bu beni etkiledi inş. düşürücem Alexamı. Teşekkürler.

Cevapla
Resul ACER
12 Ekim 2014 14:31

Alexa değerinin düşmesi için acele etmemek gerekiyor sabırlı ve düzenli işlemlerle Alexa kolayca düşürülebiliyor.Alexa için sitenize gelen kullanıcıları sitede tutabilmeniz de çok önemlidir.Bunun için görselliğin gücünü kullanabilirsiniz.

Cevapla
Uğur Çiftci
12 Ekim 2014 15:07

Sizin değindiğiniz maddeler elbet önemli ama Alexa değerini düşüren en önemli şey güncelliktir. Eğer her gün bir yazı girerseniz bir ay içindeki düşüşe kendiniz bile inanamazsınız.

Cevapla

Yazınızı beğendim ama millet niye Alexa düşürmeye çalışıyor anlamıyorum. Çok önemli değil bence , bana göre sitenin güncelliği ve sitenin Google’daki değeri önemlidir.

Cevapla
Teknoloji Pazar
13 Ekim 2014 11:42

Alexa bana göre çok önemli sitemin de Türkiye sıralaması 11.000. Bu yeterli degil tabi ki bende düşürmeye çalışıyorum , bu makale işime yarıyacak sanırım teşekkürler.

Cevapla

Harika bilgiler yer alıyor , emeğinize sağlık.

Cevapla

Alexa git gide webmasterlar arasında önemini kaybetse de, hala sitelerin kıyaslanması açısından önemli bir kaynak. Hele ki yeni açılmış bir site yöneticisinin, yakın zaman içinde sitesindeki gelişmeyi görme fırsatı yakaladığı bir platform olduğu için önemini koruyor. Alexa toolbar kullanımı ise en çok önem verilmesi gereken nokta. Tabii ki yorum almak en mantıklısı. Ancak ülkemizde genelde yorum yapma alışkanlığı olmadığı için genelde sıkıntıya giriyoruz.

Cevapla

Alexa değerlerim çok yüksek. Bunun nedenlerini yazıda öğrenmiş oldum. Alexa toolbar ve widget’ı kullanmıyordum. Sosyal medyayı etkin kullandığımı düşünmeme rağmen, sadece bu da yetmiyormuş demek ki. Bunu anlamış oldum.

Cevapla

Açıklamalar’da anlatıldığı gibi Alexa Toolbar gerçekten çok işlevsel eklenti olarak kurulması kullanırken kolay olması gibi etkenler nedeni ile gerçekten çok iyi ayrıca etkileride çok fazla Alexa Toolbar yüklü bir web browser ile gezilen bir site gerçekten alexa tarafından sıralamada düşüş yaşıyor burda aklımıza hemen acaba alex’a bizlere Alexa Toolbar kullanmamız için rüşvet mi veriyor acaba diyerek düşünmemizi sağlatıyor bilgiler ve konu için ayrıca teşekkür ederim

Cevapla

Teşekkürler güzel açıklamışsınız artık alexa düşürmek PR kasmak kadar zor oldu :)

Cevapla

Teşekküler Alexa düşürme hakkında güzel bilgiler.

Cevapla

Alexa da seonun da önemi var mıdır? Yoksa sitedeki hit de önemli midir?

Cevapla

Alexa’da önemli olan hittir. Hitinizi de seo ile arttırabildiğinize göre tabiki seonun Alexa üzerinde büyük bir etkisi vardır diyebiliriz :)

Cevapla

Sitemde global Alexa düşerken TR değeri yukseliyor sebep ne olabilir?

Cevapla
Emre Uzun
29 Ekim 2015 08:50

Sitenize Türkiye’den yeterince ziyaretçi gelmiyor olabilir.

Cevapla

Çok faydalı bir paylaşım olmuş ancak tüm çabalarıma rağmen hala 12 milyondayım.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir