Seo Danışmanlığı

Arama motorlarında sitenizin üst sıralarda yer almasının şirketinizin aylık cirosuna birkaç sıfırlık bir fark olarak yansıyabileceğini biliyor muydunuz? Arama motorunda web sitenizin görünürlüğünü artırmanız doğru kitleye en kısa yoldan ekonomik bir şekilde ulaşarak karlılığınızı hedeflediğiniz düzeye getirmeniz açısından önemlidir. Peki, ama nasıl? Profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti alarak siz de rakiplerinizi geride bırakabilir, sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayabilir ve böylece hedef kitlenize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

SEO Danışmanlığı nedir?

SEO Danışmanlığı sitenizin arama motorunda başarılı bir şekilde gelişiminin sağlanması için yapılan tüm işlemleri kapsamaktadır. Deneyimli SEO Uzmanları tarafından sağlanan SEO Seo DanısmaligiDanışmanlığı hizmetleri kurumların beklentileri doğrultusunda çeşitlilik göstermektedir. Bu hizmetlerin en çok tercih edilen şekli sitenin stratejik gelişim planı doğrultusunda A’dan Z’ye danışmanlık hizmetinin sağlanmasıdır. Bu tür projelerin başarı olasılığı ortalamadan daha yüksektir. Çünkü proje başlangıç aşamasından itibaren seo uzmanının kontrolünde olur ve sitemin semantik çekirdeğinin oluşumundan kategorilerinin hiyerarşik yapısına, link oluşturma tekniklerine kadar her şey plana yönelik olarak kusursuz bir şekilde yapılır.

Sıkça tercih edilen bir başka SEO danışmanlığı hizmeti klasik danışmanlıktır. Bu tür bir danışmanlık çalışmasında önceden hazırlanmış ve faaliyette olan bir web projesi seo uzmanına teslim edilir ve uzman mevcut projenin rakipleri, arama motorundaki durumu ve site içi unsurlar açısından bir analizini gerçekleştirir. Yapılan detaylı analizler sonucunda sitenin eksikleri ve ihtiyaç duyulan çalışmaların listesi çıkarılarak belirlenen bir plan doğrultusunda optimizasyon çalışmaları yapılır.

Yukarıda bahsettiğimiz bu hizmetlerin dışında son yıllarda Google’ın web sonuçlarını iyileştirmeye yönelik olarak devreye aldığı Penguen, Panda, Hummingbird gibi algoritmalardan etkilenen web sitelerine sağlanan bir danışmanlık türü de ortaya çıkmıştır. Bu hizmet çeşidinde Google güncellemelerinden olumsuz olarak etkilenen web projelerinin filtre nedenleri tespit edilerek bir tür iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca arama motoru tarafından manuel olarak cezalandırılan bazı web sitelerinin cezadan çıkarılmaları için de benzer şekilde SEO çalışmalarının yürütüldüğü SEO danışmanlığı hizmetleri sağlanmaktadır.

Ucuz SEO Danışmanlığı

SEO sitenin arama motorunda pozisyonunun iyileştirilmesi için site içinde ve dışında yapılması gereken bir takım çalışmalardan oluşur. Günümüzde çeşitli forumlarda tecrübesiz kişiler tarafından sağlanan ucuz SEO Danışmanlığı hizmetlerini kaliteli arama motoru optimizasyonu çalışmasıyla bir tutmak mümkün değildir. Bazen çok ucuz fiyatlar karşılığında Seo Danışmanlığı ile Yükselişe GeçinGoogle’da üst sıralarda yer alacağınızı garantileyen ilanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür ucuz Seo çalışmaları genellikle sektörde fazla deneyimi olmayan kişiler tarafından spam yöntemler uygulanarak yapılmaktadır. Bu spam yöntemler kurumsal web sitenize zarar verebilir, sıralamasını düşürebilir, uzun süreli olarak ceza almasına neden olabilir, hatta sayfalarınızın arama motorundan tamamen silinmesi ile sonuçlanabilir. Programlar kullanılarak sitenize alınan spam bağlantılar veya adeta link çöplüğü haline gelmiş çok sayıda siteden kurumsal sitenize verilen linkler Google’da geçici yükselme sağlamanıza yol açsa bile uzun dönemde size geri dönüşü olmayan cezalar olarak dönecektir. Google, Yandex ve Bing gibi yaygın kullanılan tüm gelişmiş arama motorları web spamle mücadele kapsamında çeşitli önlemler almaktadırlar ve üst sıralarda yer almak için yeterli kapasiteye sahip olmayan sitelerin görünürlüklerinin yapay yollarla artırılmasına çalışılmasına uzun vadede izin vermemektedirler. Bundan dolayı kullanılan ucuz ve spam yöntemlerin size hiçbir yararı olmayacaktır. Eğer projenizin başarıya ulaşmasını istiyorsanız öncelikle bu konuda yeterli hale getirilmesi gerekir ve bunun için de profesyonel düzeyde yardım almalısınız.

Seo Danışmanı

 

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Arama motorunda üst sıralarda yer almanız ve web görünürlüğünüzü artırmanız için dikkat etmeniz gereken hususlara kısaca değindikten sonra Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmetleri kapsamında yapılan çalışmaların nelerden oluştuğundan bahsetmek istiyoruz.

  • Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti kapsamında öncelikle sektörünüzün ve rakiplerinizin durumu detaylı olarak analiz edilmektedir. Yıllardan beridir yapılan SEO çalışmalarının sonucunda tek bir hedef kelimeye yönelik olarak kelime bazlı seo çalışmalarının yapılmasından ziyade çalışılan sektörün bir bütün olarak ele alınmasının ve sitenin bir kelimede değil sektöre yönelik tüm sorgularda üst sıralarda yer almasının daha başarılı sonuçlar elde edilmesine yol açtığı ortaya çıkarılmıştır. Yapılan kapsamlı analiz sonucunda site için stratejik gelişme planı oluşturulur.
  • Kurumsal SEO Hizmetleri kapsamında sitenizin semantik çekirdeğinin oluşturulması işleminden link oluşturma işlemine kadar yapılması gereken her bir aşama ayrıntılı olarak planlanır. Mevcut sitelerin ziyaretçi davranışları ve geri dönüşümleri ile ilgili istatistikler toplanarak bu geri dönüşümlerin kısa ve uzun vadede maksimum seviyelere ulaşması için planlama yapılır.
  • Oluşturulan gelişim planının doğrultusunda sitenin içyapısı detaylı incelemeye tabi tutularak arama motoru açısından eksikleri tespit edilir ve bu eksiklerin giderilmesi için yazılımcı, tasarımcı ve metin yazarları ile koordineli bir şekilde çalışmalar yürüterek sitenin optimizasyonu uygun bir şekilde yapılır.
  • Kurumsal SEO Danışmanlığının en önemli aşaması yapılan site dışı optimizasyon çalışmasıdır. Bu çalışma büyük titizlikle davranmayı gerektiren ve uzmanlık isteyen bir çalışmadır, çünkü yapılan hatalar geri dönüşümü olmayacak bir şekilde siteye zarar verebilir. Aynı zamanda uzman tarafından yapılan kaliteli bir site dışı optimizasyon çalışması kurumsal bir web sitesinin Seo sürecinde başarıya götüren en önemli adımlardan biridir.

Sağlanan SEO Danışmanlığı hizmetlerinin içeriğini kısaca bu şekilde özetlemeye çalıştık. SEO çok oyunculu bir oyundur ve bu oyunun tek bir kazananı vardır. Kurallar basit olsa da rekabetin durumu çarpıcıdır. Yalnızca doğru bir Seo danışmanı sitenizi zirveye taşımanıza yardımcı olabilir. Profesyonel SEO danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için geç kalmadan bizle iletişime geçin.

 

Seo Danışmanlığı ile arama motorlarında öne geçin!

Yatırım getirisi en yüksek reklam türü Seo ile siz de kazanın!